Luftëtari ka bërë disa afrime në merkato, por ka pasur edhe largime. Gjirokastritët po bëhen gati për ndeshjen me Skënderbeun dhe së fundmi ka një zhvillim.

Klubi i Luftëtarit, me anë të faqes zyrtare në Facebook, ka njoftuar se ka ndërprerë kontratën me qendërmbrojtësin Valto Zeqaj.

Vlonjati u afrua në verë, teksa vinte pas një ekskperiencë me Apoloninë në Kategorinë e Parë. Me afrimin e Ivan Jakovljeviç hapësirat për të riun zvogëloheshin ndaj edhe është e parë të rrugës të largohet.

Luftëtari e ka falënderuar lontarin për kontributin e dhënë në pjesën e parë të sezonit.

26814558_1588269777918841_8235942969322508150_n

Share: