Më në fund trajneri I Kombëtares, Xhani De Biazi ka publikuar listën me 23 lojtarë që do të grumbullohen për ndeshjen e radhës në eliminatore ndaj Italisë dhe atë ndaj Bosnjes më 28 mars. Në të janë thërritur plot 4 lojtarë nga Kategoria Superiore si Albi Alla, Liridon Latifi, Orges Shehi dhe Alban Hoxha. 
 
Ndërkohë, lajmi I mirë është për Sokol Cikalleshin i cili rikthehet në Kombëtare pas periudhë negative te Bashaksehiri. Ndërkohë, edhe Eros Grezda ka marrë një ftesë për këto dy takime të rëndësishme, por ajo që ra në sy ishte sërish mungesa e Shkëlzen Gashit.

Ja lista e plotë e De Biazit: 

lista

Share: