Memushaj, Basha apo Kukeli? Rezultati ka dalë dhe fituesi është mesfushori Burim Kukeli, që zyrtarisht ka lënë skuadrën e Zyrihut dhe është bërë pjesë Sionit.

Kërkesa e Paolo Tramexanit ka qenë vendimtare për Kukelin, që veçse në mesfushë mund të luajë edhe në qendër të mbrojtjes.

Klubi zviceran ka zyrtarizuar blerjen e Kukelit, i cili ka nënshkruar për dy vite. Shuma për tranferimin e tij nuk bëhet e ditur.

 

 

Share: