Geret Bejl është shqetësimi i vetëm i Realit për finalen ndaj Juventusit.  Uellsiani është duke u rikthyer dalëngadalë nga dëmtimi dhe do të jetë i gatshëm për ndeshjen finalen të Ligës së Kampionëve, ku në Kardig, Real Madrid përballet me Juventusin.

Por, rikthimi i uellsianit nuk është edhe shumë pozitiv që madje sipas “Diario”, edhe lojtarët nuk janë të gëzuar.

Kjo për faktin se me rikthimin e Benl, Zidane duhet ta heqë nga formacioni mesfushorin spanjoll, Islo, i cili në ndeshjet e fundit po tregon paraqitje spektakolare dhe po kombinohet shumë mirë me Kristiano Ronaldon.

 

Share: