Miroslav Xhukiç, pas fitores me Skënderbeun, në një lidhje direkte me emisionin “Zona Gol” në Supersport u shpreh:

“Dihej që ndeshjen do ta vendoste një detaj, siç ishte goditja e Tosiç në pjesën e parë. Më pas na u krijua që të luanim më pas të tërhequr pasi kishim shënuar golin e avantazhit. Dihej që Skënderbeu do ishte kundërshtar i vështirë dhe të gjithë do e kenë të vështirë. Ne e morën trepikëshin në një ndeshje direkte”.

“Jam i kënaqur për trepikëshin, por do isha i kënaqur nëse te Skënderbeu do iknin me mbresa nga këtu. Për shqiptarët nuk konsiderohen armiq, por miq”.

“E dinim se ndeshja do të ishte e vështirë, por jemi të kënaqur me marrjen e pikë”.

Tags:
Share: