Ylli i Liverpulit këtë sezon  Premier Ligë nuk është as Kutinjo, e as ndonjë tjetër veç Xhejms Milnerit. Lojtari anglez po luan sezonin e dytë me “The Red’sështë kthyer liderin e kësaj skuadre, teksa luan çdo rol i kërkon trajneri Jurgen Klop. 
 
Ditën e djeshme, Milner arriti vendosë një rekord askush nuk e ka  Angli. Deri tani, mesfushori i kthyer një mbrojtës ka shënuar shumë gola karrierën e tij profesioniste, por ajo bën përshtypje është fakti se kur shënon Milner skuadra e tij nuk humbet. 
 
 47 ndeshje ku lojtari ka shënuar, asnjë nga ekipet ku ai ka qenë pjesë nuk është mposhtu në fund ndeshjes. 37 fitore dhe 10 barazime është rekordi i Xhejms Milnerit  ndeshjet ka shënuar, duke bërë kjo gjë te jetë një rekord vete asnjë lojtar nuk e ka Premier Ligë. 

Share: