Sulmuesi i Arsenalit, Uollkot, iu ka kërkuar drejtuesve të klubit londinez që ta shesin gjatë kësaj merkatoje. 29-vjeçari nuk po gjen hapësira tek “Topçinjtë” dhe preferon të largohet.

Evertoni është gati të paguajë për shërbimet e sulmuesit dhe oferta e parë drejt Arsenalit duket se ka kapur shifrën e 30 milionë paundëve. Nuk ka ende një përgjigje zyrtare nga klubi i Arsenalit, por e ardhmja e Uollkot duket gjithmonë e më larg “Topçinjve”.

2

Share: