Pas hedhjes së shortit të Europa League, ku Shkëndija e Tetovës gjeti Milani dhe ndeshja e parë u caktua në Shkup me datën 17 gusht. Por UEFA është detyruar që të ndryshojë vendin ku do të luhet ky takim pasi atë ditë luan edhe Vardari dhe nuk mund të luhen dy ndeshje në një stadium brenda disa orësh.
Për këtë arsye ndeshja e parë do të zhvillohey në San Siro ndërsa ndeshja e kthimit që luhet me 24 gusht do të zhvillohet në stadiumin “Filipi II” në Shkup.

Share: