Trepça fiton Superkupën e Kosovës me goleadë ndaj Besës. Kampionët e Kosovës kanë fituar me rezultatin e thellë 5-0.

Pjesa e parë është mbyllur në shifrat minimale 1-0, ku në minutëm e 43 Chibuezen realizoi golin e vetëm të kësaj pjesë. Ndërsa pjesa e dytë ka folur e gjitha për Trepçën të cilët kanë shënuar plot 4 gola, me autorë Idrizi, Muja, Hasani dhe Oto Xhon.

Edhe pse ishte ndeshja e Supërkupës, në stadium kishte një numër të pakët tifozësh.

Trepca ’89- Besa 5-0
Shënues:  Henri Chibuezen 43′, Shpëtim Idrizi 57′, Arbnor Muja 78′, Florent Hasani 85′, Otto John 90′

Share: