Tag: Zidane

Zidan mendon për Sitin, Ronaldo pushim

1:32 pm 22 Apr 2016

Ajo që përflitej, është bërë zyrtare nga Zinedin Zidan: Kristiano Ronaldo nuk është grumbulluar për ndeshjen kundër Rajo Vajekanos të shtunën në mbrëmje dhe për pasojë regjistron mungesën e parë në një sezon  ku ka luajtur çdo ndeshje si titullar, mes kampionatit e Ligës së Kampioneve. Ka qenë...

Dëmtohet Ronaldo, shqetësohet Zidan

9:32 am 21 Apr 2016

Real Madridi fitoi lehtësisht ndaj Vijarealit të mërkurën në mbrëmje, por në fundin e ndeshjes ra në sy largimi i Kristiano...

Zidan e pranon: Jemi favoritë

12:58 pm 15 Apr 2016

Trajneri i Real Madridit, Zinedin Zidan, kërkon të shmangë euforinë pas hedhjes së shortit në Champions, edhe pse e pranon se skuadra e tij nis...

10 futbollistët më të urryer në Francë

8:09 pm 23 Mar 2016

Revista e famshme franceze “France Football” ka publikuar sot një artikull ku rendit 10 futbollistët më pak të pëlqyer në Francë, ose për ta thënë t...

Zidan po ndihet si Benitez

3:13 pm 14 Mar 2016

Fitorja e shëmtuar e Realit të dielën në Las Palmas ka zhgënjyer jashtëzakonisht trajnerin Zinedin Zidan, i cili pak nga pak po e kupton se prob...

Zidan te Reali, ja për sa kohë

2:36 pm 04 Feb 2016

Kur Zinedin Zidan mori drejtimin e Real Madridit muajin e shkuar, buja mediatike ishte aq e madhe, saqë askush nuk u mor me një ...

Zidan mohon problemet

12:57 pm 24 Jan 2016

Ditët e fundit është trajtuar gjerësisht situata e mesfushorit kolumbian Hames Rodrigez te Real Madridi, aty ku duket se me ardhjen në drej...

“Reali, një klub i çmendur”

6:41 pm 06 Jan 2016

Vendimi i Real Madridit për të emëruar francezin Zinedin Zidan si trajner është quajtur “çmenduri” nga ish-trajneri i Bajernit të Mynihut, Otmar Hicfeld,...

Nuk jam si Guardiola!

7:00 pm 05 Jan 2016

Trajneri i ri i Real Madridit, Zinedin Zidan, ka mbajtur konferencën e parë për shtyp në postin e ri, pas prezantimit të së h...

Pak entuziazëm për Zizunë

11:04 am 05 Jan 2016

Zinedine Zidan ka zbritur për herë të parë në fushë si trajner i Real Madridit paraditen e së martës dhe debutimi i tij koinç...

Zidan, trajneri i ri i Realit

7:28 pm 04 Jan 2016

Ashtu si ishte paralajmëruar dhe pritej prej kohësh, është Zinedin Zidan trajneri i ri i Real Madridit. Konferenca për shtyp e mbajt...