Tag: Zidane

Zidan është gati të heqë dorë nga Isko

7:15 pm 07 Feb 2018

Sipas mediave spanjolle, nëse Zidan do të qëndrojë në krye të Real Madridit edhe sezonin tjetër, atëherë ai duhet të heqë dorë nga shërbimet e Iskos. Mesfushori spanjoll nuk po aktivizohet nga tekniku francez dhe largimi i tij duket i paevitueshëm. Isko ishte një nga lojtarët kryesorë tek Real Madridi ...

Isko i zhgënjyer nga Zidan, kërkon largimin

7:06 pm 05 Feb 2018

Ylli i Real Madridit, Isko, ishte shumë pranë largimit gjatë merkatos së verës. Shkak për këtë largim mësohet se ishin minutat e...

Plas sherri në Madrid, edhe Ronaldo kundër Zidanit

7:05 pm 05 Feb 2018

Tekniku Zidan është më i rrezikuar se kurrë që të largohet nga pankina e Realit të Madridit. Mediat spanjolle bëjnë të ditur se teknikut f...

Perez gjen zëvendësuesin e teknikut Zidan

5:58 pm 16 Dec 2017

Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez, kërkon të zëvendësojë trajnerin francez, Zinedin Zidane. Perezit nuk i pëlqen situata aktuale që po kalo...

Zidan: Do e mbroj Benzeman deri në vdekje!

8:32 pm 15 Dec 2017

Trajneri i Real Madridit, Zinedin Zidan, ka folur për mediat iberike ne lidhje me lojtarin e tij, Karim Benzema. Tekniku francez foli me s...

Janari, një muaj i ngarkuar për Realin e Madridit

2:12 pm 10 Dec 2017

Zinedin Zidan ka thënë për mediat iberike se Reali i Madridit do të jetë shumë aktiv në merkaton e janarit. Madrilenët po vuajnë...

Hazard: Boll më, nuk largohem nga Çelsi!

12:06 pm 09 Dec 2017

Sulmuesi i Çelsit, Eden Hazard dhe drejtuesit Realit të Madridit kanë pasur kontakte të vazhdueshme mes tyre. Belgu ka folur me superlativa për klubi...

Zidan ndahet nga i biri, Enzo merr fluturimin

11:02 am 30 Jun 2017

Zinedin Zidan ka lejuar të birin e vet Enzo të largohet nga Reali i Madridit dhe të bashkohet me Alavesin në kampionatin spanjoll. Mesfushori 22-vje...

Zidan: Dy gola të parregull? Gjëra që ndodhin

12:39 am 19 Apr 2017

Zinedin Zidan shijon kualifikimin me Realin dhe mundohet të evitojë polemikat për gjykimin, që fundosi Bajernin. “Luajtëm kundër një skuadre të madhe, më ...

Zidan: Askush nuk e do Lesterin përballë

1:55 pm 16 Mar 2017

Nesër përcaktohen çiftet çerekfinaliste të Ligës së Kampioneve, teksa i pari që nuk dëshironte në këtë fazë Lesterin ishte portieri i Ju...

Zidan i druhet vetëm një rivali

4:02 pm 08 Dec 2016

Zinedin Zidan ka zbuluar se i druhet vetëm Juventusit në shortin e turit të ardhshëm në Ligën e Kampioneve. Trajneri i Real M...