Tag: Ze Maria

Ankth për Ilion Likën, Ze Maria paralajmëron lëvizje

11:11 am 12 Dec 2017

Tirana e ka fituar ndeshjen e parë të Kupës me Vllazninë me rezultatin e pastër 2-0, ndërkohë që nesër do të jetë mysafir në “Loro Boriçi” për të luajtur ndeshjen e kthimit. Mjafton një barazim për të kaluar në çerekfinale dhe skuadra e drejtuar nga Ze Maria do të bëjë maksimumin pë...

Oferta shqiptare për Ze Marian, ja kë refuzoi

9:29 am 04 Dec 2017

Ze Maria nisi këtë verë një aventurë në Shqipëri me Tiranën, por për brazilianin që drejton bardheblutë oferta e 24-herë kampionëve n...

Ze Maria: “Plaga” është e hapur, ja pse ishte Sentamu kapiten

2:35 pm 28 Nov 2017

Klasikja Tirana-Vllaznia luhet nesër prej orës 18:00 në stadiumin “Selman Stërmasi”, një pëballje që do të transmetohet edhe në Supersport. E denjë për Sup...

Ze Maria: Bylisi i fortë, kundështarët na urrejnë

4:18 pm 03 Nov 2017

Bylisi është kundërshtari i javës së shtatë për Tiranën. Diferenca midis dy ekipeve është gjashtë pikë dhe bardheblutë do kërkojnë fitoren...

“Tundim” nga Rumania për Ze Marian

9:42 am 25 Oct 2017

Tirana ka fituar pesë ndeshjet e para në kampionat dhe po përgatitet për të radhës me Tomorin në Kuçovë, ndërkohë që l...

Ze Maria: Nuk është formalitet. Merkato? Ehaaa…!

3:00 pm 13 Oct 2017

Tirana kërkon fitoren e radhës dhe për këtë duhet të mundë Shkumbinin në shtëpi. Dihet që peqinasit nuk janë ata të mëpa...

Ze Maria, i befasuar nga Superiorja: Ka lojtarë edhe për Kombëtaren!

11:32 am 06 Oct 2017

Tirana zhvilloi një ndeshej miqësore me Shqipërinë U21, ndërkohë që pas ndeshjes trajneri Ze Maria doli para medieve dhe iu përgjigj pyetjeve të gazetarëve. ...

Ze Maria: Naftëtari? Me Peruxhian mundnim “big”-ët

4:27 pm 29 Sep 2017

Tirana pret nesër Naftëtarin në shtëpi prej orës 16:00 dhe bardheblutë do kërkojnë fitoren e tretë në kampionat. Kreu i pankinës, ...

“E nisim me 100 në orë, fushat si në Brazil 30 vite më parë”

5:44 pm 15 Sep 2017

Tirana e nis kampionatin ndaj Ilirisë nesër prej orës 18:00 në stadiumin “Selman Stërmasi”. Para ndeshjes ka qenë trajneri Ze Maria ai i që ka da...

Ze Maria zbulon të ardhmen e Dokës

8:55 am 07 Sep 2017

Tirana fitoi Superkupën e Shqipërisë, pasi mundi ekipin e Kukësit në limite me një gol të realizuar nga Erjon Hoxhallari. Gjatë kësaj ve...

Ze Maria: Halili? S’kemi probleme, pres përforcimet

10:49 am 21 Aug 2017

Trajneri i Tiranës, braziliani Ze Maria, pas humbjes së pësuar me Laçin, u shpreh se ekipi i tij kishte rritje në kraha...