Tag: Ze Maria

Nuk bindin ndaj Lirisë, Ze Maria largon pesë lojtarë

11:10 pm 12 Aug 2017

Tirana ka barazuar ditën e sotme ndaj Lirisë së Prizrenit me shifrat 3-3. Ky rezultat nuk e ka kënaqur trajnerin Ze Maria, i cili ka larguar menjëherë 5 futbollistë që ishin në provë pasi nuk e kanë bindur me cilësitë e tyre. Lojtarët e skarcuar  nga braziliani janë: D'Angelo, Myrtaj, Valentino,  Meta...

Ze Maria: Sot fillon një rrugëtim i gjatë

7:59 pm 31 Jul 2017

Tirana ka nisur sot stërvitjen për sezonin e ri. Pas eleminimit nga Europa Ligë nga Makabi Tel Aviv, stafi teknik u kishte dhë...

Dy kushtet e Halilit, Ze Maria pranon sfidën

9:00 am 18 Jul 2017

Tirana e re nuk ka nisur ende të marrë jetë, por para pak kohësh ka pasur një takim mes presidentit Refik Halili dhe trajn...

Ze Maria: Mungesa e eksperiencës në dënoi

6:59 pm 06 Jul 2017

Pas humbjes me Makabin e Tel Avivit, trajneri Ze Maria theksoi se për ekipin e tij u bë shumë e vështirë pasi mbetë...

Ze Maria beson te mrekullitë

10:22 pm 05 Jul 2017

Tirana ka një mision të vështirë nesër, teksa duhet të përmbysë humbjen 2-0 që ka pësuar ndaj Makabit të Tel Avivit në I...

Ze Maria: Ende s’e keni parë Tiranën

10:47 am 30 Jun 2017

Tirana u mund ndaj Makabit të Tel Avivit, ndërkohë që trajneri Za Maria pas ndeshjes u shpreh se e pësuan prej disa gabim...

Tiranë braziliane, Ze Maria: Duam surprizën!

10:51 pm 28 Jun 2017

Ze Maria, trajneri brazilian i Tiranës, në konferencën për shtyp para ndeshjes me Makabin e Tel-Avivit, u tregua i qartë, duke thënë...

Vjen edhe njoftimi zyrtar, Ze Maria bardheblu

2:42 pm 17 Jun 2017

“Jose Marcelo Ferreira (Ze Maria) është zyrtarisht trajner i Tiranës”, ky është njoftimi zyrtar që ka bërë klubi bardheblu për emërimin e brazil...

Halili: Ze Maria më i mirë se trajnerët në Shqipëri

1:31 pm 17 Jun 2017

Ditën e sotme skuadra e Tiranës ka prezantuar trajnerin e saj të ri, sëbashku me drejtorin e ri të ekipit. Brazilini Ze Mar...

Ze Maria prezantohet dhe zbulon projektin “Tirana”

1:24 pm 17 Jun 2017

Tirana ka prezantuar trajnerin e ri, brazilianin Ze Maria, i cili i është përgjigjur pyetjeve të gazetarëve të pranishëm në konferencën për sht...