Tag: Ylli Shameti

Shameti merr përgjigjen për dëmtimin

8:55 am 19 Apr 2017

Ylli Shameti, mbrojtësi i Kukësit, u dëmtua në ndeshjen e fundit me Teutën, teksa gjirokastriti ka pësuar një tërheqje. Kjo është zbuluar pas kontrollove mjekësore dhe tashmë i duhet që gjirokastriti të vijojë me terapinë dhe më pas të nisë vrapimet. Kjo do të zgjasë rreth dy javë, ndaj dy sfidat ...

Gjoka në hall për mbrojtjen, por ka edhe lajme të mira

9:22 am 18 Apr 2017

Fitorja e fundit në Durrës ka lënë “pasoja” te Kukësi. Trajneri Ernest Gjoka është në hall të madh për ndeshjen me Tiranën në ...

Shameti-Krasniqit: Eja në “dasëm”!

10:16 am 21 Mar 2017

Batutat dhe ngacmimet janë bërë të shpeshta, herë për të ngacmuar herë për të futur në presion ndonjë ekip, por ajo që është e s...

Krasniqi, “luftë” batutash me Shametin

1:52 pm 20 Mar 2017

Pas barazimit në Korçë, qendërmbrojtësi i Kukësit, Ylli Shameti:, deklaroi se verilindorët kanë porositur kostumet për festën e titullit k...

Shameti: Nuk vodhëm asgjë

8:35 pm 17 Mar 2017

Barazimi ndaj Skënderbeut duket se e ka kënaqur Ylli Shametin. Pas ndeshjes, mbrojtësi i Kukësit për mikrofonat e SuperSport dekla...

Kukësi mbyll përgatitjet, mbrojtësi mban në ankth Gjokën

9:33 pm 15 Mar 2017

Skuadra e Kukësit ka mbyllur përgatitjet në kryeqytet për supersfidën e së premtes kundër Skënderbeut. Nën drejtimin e trajner...

Shameti: Kujdes nga Flamurtari, kemi edhe 13 finale

7:52 pm 02 Mar 2017

Kukësi do të luajë këtë fundjavë një ndeshje delikate kundër Flamurtarit në transfertë. Objektivi është i qartë, tre pikë për të vijuar kryes...

Shameti: Luajtëm mirë, objektivi ynë është titulli

5:23 pm 12 Jan 2017

Pas humbjes në ndeshjen miqësore me Kairat Almaty, Ylli Shameti për SuperSport u shpreh: "Bëmë një ndeshje të mira. Kemi treguar ...

Kukësi mbyll përgatitjet, Gjoka rekuperon një lojtar të rëndësishëm

9:28 pm 17 Dec 2016

Skuadra e Kukësit mbylli ditën e sotme përgatitjet për ndeshjen e radhës ndaj Skënderbeut. Për këtë sfidë ver...

Trembet Kukësi, lideri i mbrojtjes rrezikon Skënderbeun

7:23 pm 16 Dec 2016

Kukësi do të luajë në fundjavë ndeshjen më të rëndësishme ku do të presë në "Zeqir Ymeri" rivalët e Skënderbeut. E...

Kukësi i pari, Shameti ka një kërkesë për shokët e skuadrës

11:11 pm 10 Dec 2016

Kukësi tashmë kryeson i vetëm renditjen e Superiores pas fitores ndaj Flamurtarit dhe kjo gjë i vë më në presion lojtarët e saj pë...