Tag: Xhakomo Ventura

Ventura i trembet tifozëve: Ndeshje historike, duhet shume fat

5:27 pm 20 Mar 2017

Trajneri i Italisë, Xhakomo Ventura duket se I trembet vetëm një faktori në ndeshjen kundër Shqipërisë. Në një prononcim të dhënë pak ditë para se të luhet kjo sfidë, numri një i pankinës "axurre" ka vënë në dukje faktin se kuqezinjtë mbështeten shumë nga tifozët.  Por, Ventura nuk nënvlerëson as Shqipërin teksa thekson se do të jetë një ndeshje delikate dhe historike, për më tepër kërkon edhe shumë fat si edhe mbështetjen e tifozërisë ital...