Tag: Xhaka

Skandali, Xhaka injoroi Panuçin!

3:17 pm 31 Jul 2017

E pabesueshme: Taulant Xhaka tha se nuk kthehej në kombëtare për sa kohë aty do të ishte Xhani De Biazi, por duket qartë që problemi i tij nuk paska qenë trajneri italian, por vetja e vet. “Sport Ekspres” raporton se mesfushori nuk është takuar dje me Kristian Panuçin, i cili ishte në Bazel enkas ...

Lenjani debuton me Sionin, fitore për ditëlindjen e Tramexanit

6:10 pm 30 Jul 2017

Duhej një fitore, jo vetëm për të shlyer humbjen e para pak ditëve në Europa League, por edhe për të festuar ...

De Biazi: Kaçe e kuptoi gabimin, Xhaka jo

6:27 pm 03 Jun 2017

Në prag të ndeshjes miqësore që Shqipëria do të luajë kundër Luksemburgut, Xhani De Biazi ka dalë në konferencën e zakonshme p...

Lugano ndal Bazelin, Sadiku “ëngjëll” dhe “djall”

3:50 pm 07 May 2017

Ditën e sotme në Superligën e Zvicrës është luajtur një “derbi” mes shqiptarësh, ku Lugano e Armando Sadikut dhe Ezgjan Alioskit u p...

Gëzuar Xhaka, uron edhe Duka

3:41 pm 28 Mar 2017

Taulant Xhaka feston sot ditëlindjen, një ditë pas Amir Abrashit, një rastësi interesante, pasi do mesfushorët u larguan ditët e fudnit ...

Hysaj përkrah De Biazin: Zgjedhjet i bën ai, ekipi nuk prishet për dy lojtarë

6:44 pm 27 Mar 2017

Largimi i Taulant Xhakës dhe Amir Abrashit nga grumbullimi i Kombëtares, padyshim që bëri një bujë të madhe. Me mesfushorin e Bazelit...

De Biazi: Kush nuk do të qëndrojë e ka derën hapur

5:38 pm 27 Mar 2017

Pas akuzave të rënda të bëra ditën e djeshme nga Taulant Xhaka, Xhani De Biazi ka dalë ditën e sotme në një ...

Thellohet skandali, Xhaka akuzon hapur De Biazin

5:35 pm 26 Mar 2017

Pasi u largua nga grumbullimi I Kombëtares, Taulant Xhaka zbulon të vërtetën. Mesfushori për emisionin Proçesi Sportiv ka deklaruar: "Jam sh...

Kombëtarja në kaos, nisin braktisjet

3:01 pm 25 Mar 2017

Amir Abrashi dhe Taulant Xhaka kanë braktisur kombëtaren shqiptare. Lajmi i bujshëm vjen nga telegrafi.com, që citon burime pranë futbollistëve. De Bia...

Fillon grumbullimi i Kombëtares, ja kuqezinjtë e parë që mbërrijnë

5:00 pm 19 Mar 2017

 Ka nisur ditën e sotme grumbullimi I Kombëtares shqiptare të futbollit në kuadër të ndeshjes me Italinë, e vlefshme për eliminatoret e Botërorit Rusi 2018. Lojtarët e thirrut nga trajneri...

Sadiku e Xhaka “pushtojnë” formacionin e javës

2:33 pm 27 Feb 2017

Armando Sadiku nuk ndalet më, pasi goli i tretë në 4 ndeshje te Lugano konfirmon momentin e tij të shkëlqyer dhe ka bërë që Luga...