Tag: wenger

Venger: Nuk do largohem, Ozil do të qëndrojë

8:16 pm 13 Jan 2018

Trajneri i Arsenalit shprehet publikisht se nuk do të largohet nga pankina e “Topçinjve”, pavarësisht zërave se Ançeloti do të marrë drejtimin në qershor. Venger ka qenë ai që i ka mohuar këto zëra, gjatë një deklaratë për shtyp. Unë nuk do të largohem nga Arsenali në fund të sezonit. Ne kemi një ko...

Venger: Mustafi është një lider

6:30 pm 11 Jan 2018

Tekniku i Arsenalit, Arsen Venger, foli në një deklaratë për shtyp në lidhje me largimet e mundshme nga Arsenali, por edhe për gjendj...

Ançeloti, pasardhës i Vengerit tek Arsenali

6:58 pm 10 Jan 2018

Tekniku francez i Arsenalit, Arsen Venger, prej vitesh nuk preferohet nga tifozët e “Topçinjve”, të cilët shpeshherë e kanë “kryqëzuar” francezin. Në f...

Venger shpreson të bindë Sançezin, kiliani kërkon largimin

5:35 pm 30 Dec 2017

Aleksis Sançez është kthyer në një çështje shumë të komplikuar tek Arsenali. Sulmuesi kilian ka refuzuar disa herë rinovimin e kontratës dhe dëshira e t...

Monako “i mbyll derën” Arsenalit, Lemar nuk lëviz

7:33 pm 22 Dec 2017

Klubi francez i Monakos, ka thënë në një komunikatë për shtyp se të gjitha ofertat për lojtarin e tyre, Lemar, nuk do të me...

Venger “out”, francezi gati të kthehet në Francë

12:55 pm 21 Mar 2017

Arsen Venger është kthyer në armik publik për pjesën më të madhe të tifozëve të Arsenalit, që kërkojnë largimin e tij, pas vite...

Venger fiksohet me Bajernin: Na mundi arbitri

10:02 am 12 Mar 2017

Arsen Venger u ndal më shumë te ndeshja e kthimit kundër Bajernit të Mynihut, sesa te fitorja e lehtë, dje kundër Linkoln Sitit ...

Venger-Sançez, plas lufta

12:09 pm 06 Mar 2017

Arsenali u mund keqas në Liverpul të shtunën, por mediat u morën gjatë me diçka tjetër: lënien në stol të sulmue...

Venger-Xhaka, koha për gjyq

10:04 am 25 Jan 2017

Nuk mjaftonte kartoni i kuq marrë të dielën, por Granit Xhaka është futur në telashe me policinë, pas një debati në aeroportin e Hithrout,...

Murinjo ironik: Më mundi edhe Vengeri

1:05 am 20 Nov 2016

Barazimi kundër Arsenalit, me gol të pësuar në minutën e 89-të, i ka lënë një shije të hidhur Zhoze Murinjos. Trajneri i...

Arsenal mahnitës, Venger rinovon?

11:29 am 20 Oct 2016

Në futboll pak javë mund të ndryshojnë shumë gjëra dhe kjo mund të shihet qartë tek Arsenali: kritika pa fund pas javëve të para t...