Tag: Vllaznia

Flamurtari – Vllaznia, direkt

6:33 pm 22 Apr 2017

KATEGORIA SUPERIORE, JAVA e 30-të E shtunë, 22 prill, ora 19:00 Stadiumi “Flamurtari” Vlorë Flamurtari – Vllaznia       2-0 Golat: Bushiç 7', Danilo Alvesh 61' Flamurtari: Halili, Leal, Kuqi, Jakovljeviç, Hyseni (Lineker 80'), Telushi, Neziraj (Fazliu 59'), Shehaj, Mersini, Alvesh (Dushku 69'), Bushiç Trajner: Shpëtim Duro Vllaznia: Selimaj, Gurishta, Vrapi, Bicaj, Pjeshka, ...

Vllaznia, një mesfushor qetëson Cungun

9:25 am 22 Apr 2017

Një lajm i mirë vjen për Vllazninë përpara ndeshjes me Flamurtarin. Trajneri Armando Cungu do të ketë të gatshëm për sfidën ndaj vlonjatëve ed...

Kruja e Çinari optimistë: Nuk dalim pa pikë nga Vlora

6:56 pm 21 Apr 2017

Pas dy barazimeve radhazi ndaj kryesuesve të Superiores, Vllaznia do të kërkojnë të vijojë serinë e rezultateve pozitive edhe ndaj Flamurtarit. Kuqeblutë e Armando ...

Dënohet Vllaznia, paralajmërohen dy klube

11:46 am 21 Apr 2017

Komisioni i Disiplinës është mbledhur ditën e djeshme, por vetëm sot janë zbardhur vendimet e marra, teksa për Superioren ka tre ven...

1.4 miliardë për Vllazninë?

9:20 am 21 Apr 2017

Mbledhja e Asamblesë së Vllaznisë ditën e djeshme ka zbuluar shifrat për buxhetin e vitit të ardhshëm për klubin, teksa është para...

Flamurtari, miliona për “kokën” e Vllaznisë

4:06 pm 20 Apr 2017

Pas fitores ndaj Luftëtarit në transfertë, ekipi i Flamurtarit kërkon që të ruajë vazhdimësinë e rezultateve pozitive edhe në ndeshjen e radhës. Vl...

Skënderbeu bën të ëndërrojnë Vllazninë dhe Luftëtarin

3:24 pm 20 Apr 2017

Me kualifikimin për në finalen e Kupës së Shqipërisë ka mbajtur gjallë shpresat e Luftëtarit dhe Vllazisë për një vend të kat...

Vllaznia, dy lojtarë shqetësojnë Cungun

9:42 am 20 Apr 2017

Në prag të ndeshjes me Flamurtarin në transfertë, situata duket disi e zymtë te Vllaznia përsa i përket mungesave. Rikthimi nga pezullimi i Endri...

Mijëra euro për Vllazninë

8:56 am 18 Apr 2017

Pika e marrë ndaj Partizanit këtë të dielë, veç vendit të katërt në renditje ka sjellë edhe të mira materiale për Vllazninë. L...

Dhjetë “arsye” pse duhet të krenohen shkodranët

1:17 pm 17 Apr 2017

Në sfidën e djeshme Vllaznia-Partizani, ajo që u vu re ishte që te shkodranët 10 lojtarë janë produkt i akademisë së tyre, një shembull p...

Rastësia e çuditshme në “Loro Boriçi”

11:35 am 17 Apr 2017

Vllaznia shënoi me Hebajn golin e avantazhit me Partizanin dje, por ajo çka ka habitur është fotoja e kapur pas festimit të golit, teksa...