Tag: Vitesse

Transferimi i Rashicës, duhen miliona

10:11 pm 02 Jan 2018

Milot Rashica dhe Vitese nuk do ta kenë të gjatë së bashku, pasi për sulmuesin anësor të holandezëve ofertat janë të shumta dhe tashmë ka edhe një çmim për të, që është rritur gati me 50% në krahasim me një vit më parë. Mediat në Holandë raportojnë se Rashica mund të largohet që këtë muaj nga ...

Rashica shkëlqen në fitoren e Viteshes

10:33 pm 12 Aug 2017

Viteshe e ka nisur mjaft mbarë kampionatin holandez pasi ka fituar me rezultatin e thellë 4-1 ndaj Nac Bredas. Në këtë fitore ka asist...

Asist i Rashicës, Viteshe merr tre pikë të “arta”

8:25 pm 05 Apr 2017

Milot Rashica rikthehet të jetë protagonist të Viteshe. Sulmuesi nga Kosova ka ndihmuar skuadrën e tij të marrë një fitore të rëndësishme në ...

Super Rashica godet sërish

5:54 pm 16 Apr 2016

Milot Rashica ka rigjetur golin dhe sot ka shënuar golin e parë të sfidës mes Viteses e Heraklesit. Në një sulm të shp...

Rashica varet nga Çelsi

12:57 pm 29 Mar 2016

Milot Rashica po përfundon gjithnjë e më shumë në faqet e para të gazetave sportive, sepse shumë klube po e ndjekin me interes të...

Rashica asist, kthehet Vitese

3:44 pm 20 Mar 2016

Pas humbjes tronditëse të javës së shkuar në fushën e vet kundër Fejenordit, Vitese është kthyer te fitorja dhe e ka bërë duke shkëlqyer n...

Të gjithë në radhë për Rashicën

7:46 pm 19 Mar 2016

Sa vjen e shtohet vëmendja mediatike për Milot Rashicën, që ka zhvilluar një sezon mjaft pozitiv dhe është një ndër zbulimet e...