Tag: Viner Nojshtad

Salihi: Duhet të qëndrojmë me këmbë në tokë

7:29 pm 13 Aug 2017

Vinet Nojshtad është ekipi që ka surprizuar të gjithë në startin e Ligës së Parë Austriake pasi ka arritur ti fitojë 5 ndeshjet e para dhe ka krijuar një shkëputje prej 5 pikësh nga vendi i dytë. Një prej lojtarëve që po shkëlqen tek ky ekip është edhe ish-sulmuesi i Kombëtares shqiptare Hamdi...

Salihi shënon gol ” Panenka”, Nojshtad nuk ndalet

8:44 pm 11 Aug 2017

Viner Nojshtad nuk di të ndalet pasi ka arritur të fitojë edhe ditën e sotme ndaj FAC Vienë me rezultatin e pastër 3-0 dhe...

Salihi “shpërthen” në Austri

8:37 pm 04 Aug 2017

Hamdi Salihi e ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme përvojën e re tek ekipi austriak Viner Nojshtad. Në ndeshj...

Vjen goli i parë për Salihin

9:06 pm 28 Jul 2017

Pas debutimit që në ndeshjen e parë me Viner Nojshtad, për Hamdi Salihin ka ardhur edhe goli i parë me austriakët. Nojshtad ka fitu...