Tag: Vettel

Hamilton mbret, Fetel “fundoset” në fund

3:44 pm 16 Jul 2017

Çmimi i Madh i Britanisë së Madhe ka një pronar dhe ai quhet Ljuis Hamilton. Anglezi triumfoi edhe sot, për të katërtin vit rresht dhe të pestin në total, duke u bashkuar me mite si Alen Prost e Xhim Klark. Delir total në Angli, ku Hamilton zhvilloi garën perfekte, ndërsa vuajti shumë ...

Hamilton mban hapur kampionatin

11:43 pm 30 Oct 2016

Ljuis Hamilton ka fituar Çmimin e Madh të Meksikës në Formula 1, duke lënë pas shokun e skuadrës dhe njëkohësisht kryesuesi...

Rosberg triumfon për herë të parë në Itali

1:31 pm 04 Sep 2016

Niko Rosberg ka triumfuar sot në Çmimin e Madh të Italisë në Formula 1 dhe tashmë është vetëm 2 pikë larg Ljuis Hsmiltonin në renditjen e pë...

Hamilton rihap Botërorin

8:46 pm 12 Jun 2016

Ljuis Hamilton ka fituar Çmimin e Madh të Kanadasë dhe ka rihapur garën për titull në Formula 1. Kampioni në fuqi ka triumfuar...

Frikë dhe surprizë në Australi

8:11 am 20 Mar 2016

Sezoni i ri në Formula 1 ka nisur me një garë të çmendur në Australi, ku ka triumfuar sërish Mercedesi, por jo me kampionin ...

Brazili, “mallkim” për Hamiltonin

7:12 pm 15 Nov 2015

Është piloti më i mirë në botë dhe e ka fituar titullin para kohe, por duket se Ljuis Hamiltonin e ndjek një mallkim në Brazil,...

Rutinë në Formula 1

5:14 pm 11 Oct 2015

Ljuis Hamilton ka fituar edhe Çmimin e Madh të Rusisë në Formula 1, duke hedhur njëkohësisht edhe një hap tjetër thuajse vendimtar d...

Mercedes fantastik në Japoni

7:59 am 27 Sep 2015

Nuk ka rivalë Mercedesi, sepse Ljuis Hamilton dhe Niko Rosberg kanë zaptuar dy vendet e para në Çmimin e Madh në Suzuka të Japonisë,...

Zgjohet” Ferrari, triumfon në Singapor

3:13 pm 20 Sep 2015

Më në fund edhe Ferrari arrin të fitojë një Çmim të Madh dhe ia ka dalë mbanë në Singapor, ku Sebastian Fetel ka qenë perfekt....

Mercedes absolut

2:25 pm 10 May 2015

Çmimi i Madh i Spanjës, në Montmelò, zhvilluar mesditën e së dielës, nuk ka dhuruar surpriza dhe është dominuar totalisht nga skuderia Mercedes. ...

Hamilton, “perandor” në Kinë

9:44 am 12 Apr 2015

Lewis Hamilton ka fituar sot Çmimin e Madh të Kinës në Formula 1, duke lënë pas shokun e skuadrës Nico Rosberg dhe ferrar...