Tag: Vangjel Zguro

Kamza prezanton mbrojtësin e majtë

9:32 pm 13 Jan 2018

Kamza ka prezantuar afrimin më të fundit, Vangjel Zguron.  Nga Antalia, aty ku vazhdojnë fazën përgatitore është bërë prezantimi i mbrojtësit të majtë. Pogradecari 24-vjeçar, do vazhdojë pjesën e mbetur të sezonit me ekipin e Kamzës. Mbrojtësi i majtë kishte disa oferta, por në fund zgjodhi ekipin e Ndreut. Zguro debutoi me ekipin e ri në miqësoren kundër Alaniasporit, e humbur me rezultatin 1-0 nga kamzalinjtë....

Zguro me ekip të ri, nuk ka surpriza

8:35 pm 09 Jan 2018

Nuk ka vonuar shumë dhe Vangjel Zguro ka zgjedhur ekipin e ri. Pogradecari 24-vjeçar, do vazhdojë pjesën e mbetur të sezonit me ekipi...

Zyrtare, Zguro largohet me falënderime nga Luftëtari

3:49 pm 08 Jan 2018

Luftëtari ka humbur një nga lojtarët kryesorë, pasi mbrojtësi i majtë Vangjel Zguro e ka mbyllur aventurën me bluzinjtë. Mbrojtësi i majt...

Merkato e kuqe, Zguro-Hoxhallari dhe Kotobelli në mes

9:12 am 30 Dec 2017

Merkato ka nisur dhe te Partizani po tentojnë të bëjnë afrimet e duhura, në mënyrë që të vijë edhe ndryshimi në lojëra e rezulta...

Thirrja e sinqertë e Zguros: Na lini të luajmë futboll!

8:23 pm 15 Nov 2017

Zhgënjimi nuk ka fund në Gjirokastër pas humbjes me Teutën, por ai është më i madh prej faktit se ishte arbitri Blerim ...

Zguro, dedikim special për Mirakën

10:43 am 12 Nov 2017

Luftëtari ka në ekip dy futbollistë nga Pogradeci, më saktë kishte, pasi portieri Festim Miraka së fundmi ka tërhequr lejekalimin në klub dhe tashmë ...

Zguro mbetet gjirokastrit

12:33 pm 20 Aug 2017

Luftëtari ka siguruar krahun e majtë të mbrojtjes, pasi pogradecari Vangjel Zguro ka vendosur të qëndrojë në Gjirokastër, aty ku ai luajti n...

Zyrtarizohet Vangjel Zguro

8:37 am 15 Aug 2017

Vangjel Zguro e nisi sezonin e kaluar te Korabi dhe ishte debutimi për të në Superiore, pasi më parë kishte luajtur në Kategorinë e Parë ...

Zguro rikthehet tek Luftëtari

10:21 pm 12 Aug 2017

Vangjel Zguro i cili u kthye para disa ditësh nga Amerika dhe që po kërkohet nga disa ekipe mesa duket e ka bër...

Kamza, e pandalshme në merkato

10:11 am 06 Aug 2017

Kamza është shumë aktive në merkato, teksa deri më tani ka zyrtarizuar afrimet e pesë futbollistëve dhe katër prej tyre edhe janë prezantua...

Rikthehet Zguro, dy skuadra pas tij

10:17 am 05 Aug 2017

Vangjel Zguro, lojtari pogradecar, vjet provoi për herë të parë të luante në Superiore. Pasi kishte spikatur me skuadrën e tij, por kishte ...