Tag: Vangjel Zguro

Thirrja e sinqertë e Zguros: Na lini të luajmë futboll!

8:23 pm 15 Nov 2017

Zhgënjimi nuk ka fund në Gjirokastër pas humbjes me Teutën, por ai është më i madh prej faktit se ishte arbitri Blerim Ziri ai që ndikoi në fatet e ndeshjes. Reagimet kanë qenë të shumta, me trajnerin Hasan Lika që tha në “Supersport” se po luhet me ndjenjat e një qyteti, ndërsa pas tij pres...

Zguro, dedikim special për Mirakën

10:43 am 12 Nov 2017

Luftëtari ka në ekip dy futbollistë nga Pogradeci, më saktë kishte, pasi portieri Festim Miraka së fundmi ka tërhequr lejekalimin në klub dhe tashmë ...

Zguro mbetet gjirokastrit

12:33 pm 20 Aug 2017

Luftëtari ka siguruar krahun e majtë të mbrojtjes, pasi pogradecari Vangjel Zguro ka vendosur të qëndrojë në Gjirokastër, aty ku ai luajti n...

Zyrtarizohet Vangjel Zguro

8:37 am 15 Aug 2017

Vangjel Zguro e nisi sezonin e kaluar te Korabi dhe ishte debutimi për të në Superiore, pasi më parë kishte luajtur në Kategorinë e Parë ...

Zguro rikthehet tek Luftëtari

10:21 pm 12 Aug 2017

Vangjel Zguro i cili u kthye para disa ditësh nga Amerika dhe që po kërkohet nga disa ekipe mesa duket e ka bër...

Kamza, e pandalshme në merkato

10:11 am 06 Aug 2017

Kamza është shumë aktive në merkato, teksa deri më tani ka zyrtarizuar afrimet e pesë futbollistëve dhe katër prej tyre edhe janë prezantua...

Rikthehet Zguro, dy skuadra pas tij

10:17 am 05 Aug 2017

Vangjel Zguro, lojtari pogradecar, vjet provoi për herë të parë të luante në Superiore. Pasi kishte spikatur me skuadrën e tij, por kishte ...

Zguro, në një ekip me Xho Kolin

7:14 pm 22 Jul 2017

Vangjel Zguro, i cili e mbylli sezonin me Luftëtarin dhe u largua përfundimisht nga aty edhe pse zhvilloi një sezon të mirë mesa ...

Zguro në SHBA, e mbyll me Luftëtarin?

12:04 pm 29 May 2017

Vangjel Zguro, mbrojtësi i majtë i Luftëtarit, i cili u afrua në janar te gjirokastritët, me gjasa e ka mbyllur aventurën e ti...

Mungesë e rëndësishme për Luftëtarin

9:35 am 27 Feb 2017

Luftëtari pret Vllazninë në Gjirokastër, kundërshtar që në dy fazat e para i ka marrë plot katër pikë. Bluzinjtë patën barazuar n...

Nuk ndalet Luftëtari, kryen goditjen e dytë në merkato

7:26 pm 28 Dec 2016

Ende pa u hapur zyrtarisht merkato dimërore, Luftëtari arrin të bëjë transferimin e dytë zyrtare. Klubi gjirokastrit ka siguruar ditën e sotme...