Tag: UEFA Champions League

Formacionet e mbrëmjes së Ligës së Kampioneve

8:28 pm 20 Feb 2018

Sonte nis mesjava e dytë e Ligës së Kampioneve për raundin e 1/16. Do të jenë dy sfida interesante ku sigursht vëmendja do jetë epërqendruar në Londër ku do të luhet supersfida Çelsi – Barcelona. Më e thjeshtë duket në Mynih ku Bajerni vendas pret një nga surprizat e këtij sezoni Beshiktashin....

Agolli: M’u plotësua një ëndërr, ishte emocionuese!

6:48 pm 28 Sep 2017

Ansi Agolli, kapiteni i Shqipërisë, ka provuar të luajë në Europian vitin që kaloi, ndërkohë që këtë vit iu plotësua një tjetër ë...

Qindra miliona të “djegura”, Gjici: Pejiç, ç’të të bëj?!

9:47 am 20 Jul 2017

Safet Gjici, presidenti i Kukësit, pas ndeshjes me Sherifin e Tiraspolit është parë mjaft i zhgënjyer, por fati është ai që i penalizo...

Bordin nuk ka frikë, mesazh të qartë Kukësit

10:08 pm 18 Jul 2017

Roberto Bordin, trajneri i Sherifit të Tiraspolit, tregohet i qartë në konferencën për shtyp para ndeshjes me Kukësin, duke u shprehur se eki...

UEFA zbardh arbitrat për klubet shqiptare

12:50 pm 17 Jul 2017

Kukësi Skënderbeu dhe Shkëndija e Tetovës luajnë ndeshjet e kthimit në kompeticionet Europiane, teksa kanë përballje të rëndësishme dhe ...

Gjoka: Gabimi tek penalltia na kushtoi, e përmbysim në Elbasan

11:11 pm 12 Jul 2017

Trajneri i Kukësit, Ernest Gjoka, ka folur për mediat pas ndeshjes së humbur 1-0 ndaj Sherifit në Moldavi, duke u shfaqur i qetë...

Gjoka: Kishte dhe më keq, por nuk jemi me fat

1:38 pm 19 Jun 2017

Trajneri i Kukësit, Ernest Gjoka, pas mësimit të emrit të kundërshtarit në Champions League, është shprehur në “Sport Ekspres” se do përballen me ...

Kukësi sfidon kampionët e Moldavisë

12:33 pm 19 Jun 2017

Kukësi luan për herë të parë në kualifikueset e Champions League dhe që nga fillimi pritej që të përballej me kundërshtarë mja...

E pritshme, më keq s’mund të shkonte për Kukësin

9:49 am 19 Jun 2017

Është hedhur shorti që i ndan skuadrat në tre grupe dhe Kukësi ka mësuar kundërshtarët e mundshëm dhe ato janë mjaf...