Tag: Trepca

Feronikeli bën detyrën, “paqe” në Gjilan

4:58 pm 15 Apr 2017

Sot u luajtën dy ndeshje të Superligës së Kosovës, të vlefshme për javën e 26-të. Feronikeli ka fituar në transfertën me Trepçën me rezultatin 1-3 dhe ka rimarrë vendin e dytë në tabelën e klasifikimit. Kamara i dha avantazhin e dyfishtë kampionëve në fuqi, ndërsa Zabërgja ngushtoi...

Prishtina fiton mes tensionit, triumfon edhe Gjilani

3:09 pm 11 Mar 2017

U luajtën sot ndeshjet e para të javës së 21-të të Vala Superliga e Kosovës, teksa Prishtina fitoi në transfertën me Trepçë...

Dy klube të Superligës nuk aplikojnë në UEFA për garat Europiane

12:49 pm 10 Feb 2017

Pas lajmit të mirë se skuadrat e Superligës së Kosovës mund të liçensohen për kompeticionet Europiane të futbollit, vjen e papritura...

Pritej në Rusi, zyrtarizohet Amir Bilali

3:34 pm 30 Jan 2017

Pak ditë pasi u përfol për një kalim të mundshëm në Rusi, vjen edhe zyrtarzimi për Amir Bilalin. Mbrojtësi që deri m...

Trepça ’89 “ngec” ndaj Ferronikelit, por mbetet në krye

3:58 pm 16 Nov 2016

Kryesuesit e kampionatit në Kosovë, Trepça '89 nuk ka shkuar më shumë se një barazim në ndeshjen kundër Ferronikelit. Ndeshja mes dy skuadrav...

Trepça ’89, “simfonia” e shtatë

5:22 pm 23 Oct 2016

Nuk ka të ndalur Trepça ’89, që fitoi edhe sot, në sfidën delikate kundër Besës së Pejës. Përfundoi 2-1, me Trepçën q...

Superliga e Kosovës, ndalen të mëdhatë

5:08 pm 12 Oct 2016

Është mbyllur java e 8-të e Superligës së Kosovës, e cila solli rezultate interesante dhe surpriza. Dy skuadrat që udhëheqin renditjen, Prishtin...

Skënderbeu në formë, mposht edhe Trepçën

5:41 pm 08 Oct 2016

Skënderbeu ka përfituar nga ndërprerja e kampionatit për të zhvilluar një ndeshje miqësore. Ditën e sotme bardhekuqtë janë përballur ...

Gjilani kap kreun, barazim në fundin e tabelës

3:03 pm 10 Sep 2016

E nisi me humbje kampionatin, por që atëherë ka regjistruar 3 fitore rresht, e fundit sot. Gjilani ka mposhtur 2-0 Drenicën dhe tashmë është në krye,...

Godet Trepça ’89, mahnit Ferizaj

3:59 pm 21 Aug 2016

Ferizaj ka qenë befasia e madhe e javës së parë në Superligën e Kosovës, sepse e ka nisur me një fitore të b...

Trepça vijon ngjitjen

2:58 pm 15 Apr 2016

Në formë të mirë në javët e fundit, Trepça ’89 ka marrë një tjetër fitore sot, duke mposhtur 3-1 Gjilanin. Ishte një përballje ...