Tag: Trepca 89

Edhe në Kosovë kampionët akuzojnë… gjykimin

9:09 pm 14 Feb 2018

Shqipëria dhe Kosova ngjasojnë shumë kudo, madje edhe në futboll. Pasi edhe në Kosovë, ashtu si në Shqipëri ndodhin gabime arbitrare, që në shumë raste janë të paragjykuara. Pas përfundimit të ndeshjes së sotme të Kupës së Kosovës mes Trepça ’89 dhe Llapit, që solli kualifikimin e këtyre të fundit, skuadra kampio...

Flamurtari e Skënderbeu huazojnë në Kosovë

7:56 pm 20 Jan 2018

Huazimet po shihen gjithmonë si një mundësi më shumë për t’u dhënë mundësinë lojtarëve në Superiore për t’u rritur më t...

“Superiore e vogël” në Kosovë, Magani te kampionët

11:05 am 30 Dec 2017

Vala Superliga e Kosovës i ka hapur dyert dhe po bën lëvizje të zgjuara për të rritur nivelin. Në Kosovë tregu i ...

Magani takon Zekën, pranë firmës me kampionët

2:25 pm 28 Dec 2017

Gugash Magani është i lirë tani, ndërkohë që ka pasur shumë zëra që e lidhin trajnerin peqinase me Partizanin dhe Kukësin, por kjo gj...

Cungu në Kosovë? Vjen vendimi

10:02 pm 25 Dec 2017

Armando Cungu, ish-trajneri i Vllaznisë, që më parë ka drejtuar edhe Kukësin e Laçin, së fundmi ka pasur një ofertë nga kampionët e Kosovë...

Trofeu Pascucci/ Besa thyen kampionët e Kosovës

7:01 pm 03 Sep 2017

Trofeu Pascucci ka nisur me sfidën Besa – Trepça, që nisi me një rast të mirë për gol për miqtë nga Kosova me M...

Nga trofeu “Supersport” te “Pascucci”, sot gjashtë vite më pas

1:36 pm 03 Sep 2017

Trofetë në Shqipëri nuk janë në modë, por një nismë e tillë është marrë sërish sivjet, teksa në stadiumin “Niko Dovana” do të zhvillohet trof...

Triangolare në “Niko Dovana”

3:19 pm 26 Aug 2017

Teuta do vijojë përgatitjet në Durrës tashmë, teksa periudha e fazës përgatitore në Ohër ka përfunduar dhe trajneri Magani me ...

Trepça fiton me goleadë Supërkupën

7:31 pm 12 Aug 2017

Trepça fiton Superkupën e Kosovës me goleadë ndaj Besës. Kampionët e Kosovës kanë fituar me rezultatin e thellë 5-0. Pj...

Trepça fiton ndaj Dritës

9:30 pm 03 Aug 2017

Trepça fiton miqësoren e ndaj Dritës me rezultatin 2-1. Pjesa e parë është mbyllur me rezultatin e bardhë ku të skuadrat patën di...

Skënderbeu “piketon” 6 talente në Kosovë

9:21 am 05 Jul 2017

Skënderbeu dhe Trepça ’89 kanë marrëdhënie shumë të mira mes tyre, teksa shpesh herë janë shkëmbyer lojtarë mes dy klubeve. Në Korçë mend...