Tag: Trepca 89

Trofeu Pascucci/ Besa thyen kampionët e Kosovës

7:01 pm 03 Sep 2017

Trofeu Pascucci ka nisur me sfidën Besa – Trepça, që nisi me një rast të mirë për gol për miqtë nga Kosova me Mujon, por goditja e tij ka qenë e pasaktë. Ndeshja ka qenë mjaft e fortë, me kampionët e Kosovës që ishin disi më lart. Gjithsesi deri në fund të ndeshjes...

Nga trofeu “Supersport” te “Pascucci”, sot gjashtë vite më pas

1:36 pm 03 Sep 2017

Trofetë në Shqipëri nuk janë në modë, por një nismë e tillë është marrë sërish sivjet, teksa në stadiumin “Niko Dovana” do të zhvillohet trof...

Triangolare në “Niko Dovana”

3:19 pm 26 Aug 2017

Teuta do vijojë përgatitjet në Durrës tashmë, teksa periudha e fazës përgatitore në Ohër ka përfunduar dhe trajneri Magani me ...

Trepça fiton me goleadë Supërkupën

7:31 pm 12 Aug 2017

Trepça fiton Superkupën e Kosovës me goleadë ndaj Besës. Kampionët e Kosovës kanë fituar me rezultatin e thellë 5-0. Pj...

Trepça fiton ndaj Dritës

9:30 pm 03 Aug 2017

Trepça fiton miqësoren e ndaj Dritës me rezultatin 2-1. Pjesa e parë është mbyllur me rezultatin e bardhë ku të skuadrat patën di...

Skënderbeu “piketon” 6 talente në Kosovë

9:21 am 05 Jul 2017

Skënderbeu dhe Trepça ’89 kanë marrëdhënie shumë të mira mes tyre, teksa shpesh herë janë shkëmbyer lojtarë mes dy klubeve. Në Korçë mend...

Humbja turpëruese, Ramadani dorëhiqet

9:40 pm 04 Jul 2017

Zekerija Ramadani ka paraqitur dorëheqjen pas humbjes që Trepça ’89 pësoi ndaj Vikingurit me rezultatin 1-4. “Përgjegjësinë e kësaj humbjeje e m...

Kukësi sfidon kampionët e Moldavisë

12:33 pm 19 Jun 2017

Kukësi luan për herë të parë në kualifikueset e Champions League dhe që nga fillimi pritej që të përballej me kundërshtarë mja...

Oto Xhon, ka një kusht për kalimin te Skënderbeu

12:51 pm 18 Jun 2017

Sulmuesi nigerian i Trepça ’89, Oto Xhon, mund të kalojë te Skënderbeu sezonin e ardhshëm, por kjo do të varet nga vetë ai. Dr...

“Ish”-i i Partizanit, menaxher te Trepça ‘89

2:34 pm 08 Jun 2017

Ertan Demiri, ish-mesfushori i Partizanit në sezonin 2013-2014, kur edhe e la futbollin e luajtur, tashmë punon për llogari të kampionëve të Kosovë...

Kampionët e Kosovës, “pazar” te Laçi

10:11 am 08 Jun 2017

Drilon Musaj mund të rikthehet te Trepça 89’, skuadër nga e cila ai u transferua te Laçi para dy sezonesh. Mbrojtësi i djath...