Tag: Torino

Mihajloviç nuk e ka në plan, Torino largon Ajetin

5:05 pm 08 May 2017

Arlind Ajeti do të largohet nga Torino në fund të këtij sezoni. Mbrojtësi shqiptar është kthyer në një rezervë konstante dhe një lojtar i padëshiruar te skuadra “granata” nga ana e trajnerit Sinisha MIhajloviç. Tekniku serb që drejton klubin e Serisë A nuk e ka më në planet e tij mbrojtësin e Kombëtares kuqez...

Ajeti i pari në listën e largimeve te Torino

12:48 pm 23 Apr 2017

Pas një sezoni të dështuar totalisht, Arlind Ajeti është thuajse i larguar nga Torino. Ekipi “granada” është duke bërë gati listën e largimeve në...

Fati i keq përndjek Ajetin, mbrojtësi dëmtohet sërish

1:01 pm 20 Apr 2017

Nuk kishte se si të shkontë më keq sezoni për Arlind Ajetin. Pas vetëm 4 ndeshjesh të luajtura me Torinon në Serinë A, mbrojtës...

Strakosha fiton derbin me Ajetin, Lacio e katërta

10:52 pm 13 Mar 2017

Lacio vijon të serinë e rezultateve pozitive në Serinë A. Skuadra ku luan edhe Thomas Strakosha arriti të marrë fitoren e radhës në kampiona...

Ajeti sfidon Strakoshën nga… pankina

2:43 pm 13 Mar 2017

Mbrëmjen e sotme në Serinë A do të luhet edhe ndeshja e fundit e javës së 28-të ku Lacio e Thomas Strakoshës do të ...

Katër klube pas Belotit

11:21 am 07 Mar 2017

Sulmuesi i Torinos Andrea Beloti po i mahnit të gjithë me paraqitjet e tij, çka ka bërë që shumë klube të vihen pas tij. ...

Arlind Ajeti nuk i’a del

2:09 pm 19 Feb 2017

Arlind Ajeti nuk i'a del. Mbrojtësi shqiptar me shumë  gjasa nuk do të jetë titullar në ndeshjen ndaj Romës në "Olimpiko" ditën e sotme...

Shënon Ajeti, vjen goli i parë me fanellën e Torinos (VIDEO)

3:30 pm 12 Feb 2017

Pas atij gabimi në ndeshjen ndaj Empolit, Arlind Ajeti shlyen çdo gjë ditën e sotme. Mbrojtësi i Kombëtares kuqezi ka shënuar në...

Ajeti paguan “shtrenjtë” gabimin ndaj Empolit

9:36 pm 07 Feb 2017

Gabimi i Arlind Ajetit në ndeshjen Empoli - Torino, pritet t'i kushtojë shumë mbrojtësit. Në debutimin e tij në Serinë A, Ajeti bëri një g...

Momenti i Ajetit, Mihajloviç: Më pëlqen grinta e tij

4:42 pm 04 Feb 2017

Pas shumë vuajtjeve dhe peripecive, vjen momenti i Arlind Ajetit. Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare të futbollit ka qenë ditën e sotme përkra...

Torino kërkon një tjetër lojtar shqiptar

3:10 pm 30 Jan 2017

Torino po mendon të bëjë edhe një goditje tjetër në fundin e kësaj merkatoje të janarit. Pas Arlind Ajetit, te skuadra "granata"...