Tag: Tomori

Akuza për trukim, reagon Tomori

8:44 pm 07 Nov 2017

Tomori fitoi me Apoloninë të dielën me rezultatin 2-3, teksa bardhejeshilët e mbyllën pjesë e parë në avantazh 2-0 me gola të Krasniqit e Hysenshahajt. Për katër minuta beratasit ia dolën të realizojnë tre herë dhe të fitojnë, çka është shoqëruar me akuza edhe në media, konkretisht në “RTSH” janë hedhur ...

Problemet me fushën, Tomori në gjyq për 50 mijë €

10:45 am 31 Oct 2017

Tomori e luajti kryendeshjen e këtij sezoni, atë me Tiranën, në Kuçovë. Të gjithë prisnin që ky takim të luhej në Berat, por ...

Tomori i vitit 2000, ku janë sot “heronjtë”

9:47 am 28 Oct 2017

Nesër do të luhet Tomori – Tirana dhe beratasit janë rikthyer në kujtimet e sezonit të famshëm 1999 – 2000, ndoshta për të risjellë në vëmendje një n...

Tomori ndalet te traversa dhe gëzon… Tiranën

3:55 pm 20 Oct 2017

Është zhvilluar ndeshja e parë e javës së pestë të Kategorisë së Parë, teksa në Kuçovë u përballën skuadra e Tomorit dhe e B...

Revoltë në Berat: Tiranës i ka hyrë frika, Meta të gjykojë drejt

11:54 am 20 Oct 2017

Java e pestë e Kategorisë së Parë nis sot me ndeshjen Tomori-Bylis që luhet në Kuçovë dhe transmetohet direkt në RTSH prej orës 14:00. K...

Tomori gati të festojë, shtrimi i tapetit drejt fundit

2:45 pm 13 Oct 2017

Tomori që në fund të sezonit të shkuar në ka luajtur në stadiumin e vet, kjo për shkak të gjendjes shumë të keqe të fushës,...

Gjobiten Partizani e Skënderbeu, Pogradeci pa tifozë

9:47 pm 26 Sep 2017

Komisioni i Disiplinës është mbledhur sot dhe ka vendosur mbi parregullsitë e shfaqura javën e shkuar në Superiore dhe në Kategorinë e Parë. ...

Gafa e rëndë, Tomori humbet në tavolinë?

12:44 pm 15 Sep 2017

Tomori udhëtoi të mërkurën drejt Skraparit me vetëm 12 futbollistë, duke treguar në njëfarë mënyre mungesë respekti për Kupën e Shqi...

Mashtrimi portugez, Tomori në klubet më të korruptuara

11:43 am 15 Sep 2017

“Më mirë syri se nami”, thonë në gjuhën popullore. Në Portugali ka dalë një lajm që ka turbulluar ujërat e disa klubeve, ndërkohë që në...

Kastrioti me Macron, Tomori si… Sampdoria

9:50 pm 12 Sep 2017

Kategoria e Parë nis këtë fundjave, ndërkohë që klubet po pajisen edhe me uniformat e reja për të qenë gati në ccdo aspek...

“Manita” e Besës, barazime në Lezhë e Fier

10:53 am 10 Sep 2017

Kategori e Parë nis fundjavën e ardhshme, ndaj një pjesë e mirë e klubeve të së Parës kanë zhvilluar dje miqësoret e fundit p...