Tag: Tomori

Salillari gati të investojë te Tomori, Zeqo krah tij

11:27 pm 16 Jan 2018

Nisi si një kërkesë e një grupi tifozësh beratas, por me sa po shihet shumë shpejt do jetë e realizueshme. Ai që shihej një mision i pamundur pritet të kthehet në një ëndërr të bukur për tifozët beratas. Pëllumb Salillari ka dhënë OK për blerjen e 74% të aksioneve të FK To...

Tomori në shitje, njoftimi me detajet

9:11 pm 15 Jan 2018

Që më 31 dhjetor “Sportal.al” ka raportuar se klubi i Tomorit është në shitje, një lajm i konfirmuar edhe nga klubi beratas, që pret biznesmenët vendas ...

Nisma në Berat, letër biznesmenit të fuqishëm

2:47 pm 08 Jan 2018

Në Berat ëndërrojnë të luftojnë për titullin kampion, por për këtë duhen para, duhet një biznesmen i fortë që të investojë. Tif...

270 milionë fond, Tomori tashmë në shitje

3:24 pm 31 Dec 2017

Në Berat, ashtu si në çdo bashki, vetëm pak ditë nga mbyllja e këtij viti është miratuar buxheti i vitit 2018. Pjesë e këtij bux...

Tomori, “skaneri” 365 ditësh

3:02 pm 28 Dec 2017

Fundi i vitit është gjithmonë një periudhë e duhur për të bërë bilancet dhe synimet e ardhshme. Një i tillë mund të bëhet edhe p...

Tomori kthehet në Berat pas 316 ditësh

5:03 pm 15 Dec 2017

Tashmë është zyrtare dhe në Berat më në fund mund të festojnë, pasi Tomori kthehet të luajë në stadiumin e vet pas plot 316 ditësh. Zgjatjet...

Arbri trajner i Tomorit, sa shumë falënderime!

1:46 pm 27 Nov 2017

Gersi Arbri u emërua nga drejtuesit e Tomorit si pasues i Dules pas dorëheqjes së këtij të fundit. Arbri, i cili prite...

Tomori me trajneri të ri, Arbri zëvendëson Dulen

8:33 pm 26 Nov 2017

Pas largimit të Santiliano Dules një ditë përpara ndeshjes me Ilirinë, në Berat kanë gjetur zëvendësuesin e tij. Bëhet fjalë për ish-fut...

Tomori pa trajner, ikën Dule

10:15 pm 24 Nov 2017

Ende pa u tharë “boja” për lajmin e ardhjes së pjesëve të mbetura tapetit, që do të bënte edhe shtrimin përfundimtar të...

Akuza për trukim, reagon Tomori

8:44 pm 07 Nov 2017

Tomori fitoi me Apoloninë të dielën me rezultatin 2-3, teksa bardhejeshilët e mbyllën pjesë e parë në avantazh 2-0 me gola të Krasn...

Problemet me fushën, Tomori në gjyq për 50 mijë €

10:45 am 31 Oct 2017

Tomori e luajti kryendeshjen e këtij sezoni, atë me Tiranën, në Kuçovë. Të gjithë prisnin që ky takim të luhej në Berat, por ...