Tag: Tirana

Josa ideon formacionin për derbin

4:45 pm 26 Apr 2017

Tirana është duke u përgatitur me intensitet të plotë në prag të ndeshjes derbi të premten në “Selman Stërmasi”. Dita e sotme ka shkuar mirë për bardheblutë teksa ne stërvitje grupi i lojtarëve ka qenë i plotë, me përjashtim të Gentjan Muçës dhe David Domgjonit që e kanë mbyllur sezonin për s...

Nallbani: Kështu nuk shkon të lësh ndeshje

10:30 am 26 Apr 2017

Blendi Nallbani, ish-portieri i Tiranës, ka dhënë një intervistë para derbit me Partizanin, por vëmendjen kryesore e mori përballja e fundit ...

Tjetër gjyq për borxhe, Tirana bën gati milionat

9:45 am 26 Apr 2017

Te Tirana po punohet për çështjen e shlyerjes së borxheve, teksa pritet që këto ditë të shlyhen dy nga borxhet më të mëdha të m...

Derbi, në hall për arbitër

9:32 am 26 Apr 2017

Të premten luhet derbi i radhës Tirana-Partizani, teksa një çështje që shqetëson është arbitri i ndeshjes. Partizani nuk do Jorgjin në këtë përballj...

Kola: Pse, Mireli është president?

9:32 am 25 Apr 2017

Agustin Kola, ish-sulmuesi i Tiranës , i cili i ka drejtuar bardheblutë edhe në pankinë, ka dhënë një intervistë të gjatë në “Panorama Sport”, teksa...

Tirana, tre lojtarë marrin ftesë nga Kombëtarja

9:07 pm 24 Apr 2017

Në grumbullimin që do të zhvillohet nga Kombëtarja U19 që drejtohet nga Erjon Bogdani në Durrës, do të jenë edhe tre lojtarë të Tiranës...

Tomori: Tirana humbet, mungesat “maskim”

8:52 am 23 Apr 2017

Genc Tomori, drejtori i Përgjithshëm i Partizanit, ka dhënë një intervistë në “Panorama Sport”, ku flet edhe për përballjet e rivalëve, t...

Pas Dokës, Tirana “blindon” edhe Klisman Caken

11:28 am 22 Apr 2017

Drejtuesit e Tiranës vijojnë punën për të firmosur kontratat me lojtarët e tyre të dalë nga akademia. Frika për ndonjë la...

Josa në hall, “humbet” tre titullarë para Kukësit

9:48 am 22 Apr 2017

Nuk kanë fund problemet te Tirana në këtë sezon. Sikur të mos mjaftonin rezultatet negative, klubi bardheblu duhet të bëjë llogaritë edhe më dëmtim...

“Nuk më shkonte në mendje të na eliminonte Tirana”

10:34 am 21 Apr 2017

Gjokë Noka, presidenti i Besëlidhjes, është i dëshpëruar prej eliminimit nga Kupa e Shqipërisë, sidomos pasi kjo i ndodhi prej Tiranës,...

Skënderbeu bën të ëndërrojnë Vllazninë dhe Luftëtarin

3:24 pm 20 Apr 2017

Me kualifikimin për në finalen e Kupës së Shqipërisë ka mbajtur gjallë shpresat e Luftëtarit dhe Vllazisë për një vend të kat...