Tag: Tirana B

Derbi i “B”-ve, Partizani shkatërron Tiranën

4:15 pm 13 Sep 2017

Derbi i kryeqytetit mes Tiranës dhe Partizanit do t'i mungojë futbollit shqiptar këtë sezon, por gjithsesi do të derbi midis ekipeve B, që garojnë në Kategorinë e Dytë. Sot u përballën mes tyre në një miqësore, që foli për demat e kuq, të cilët dominuan takimin dhe realizuan plot gjas...

Dinamo fiton derbin me “tris”

1:01 pm 09 Sep 2017

Dinamo po tregon një formë të mirë këtë verë, teksa ka zhvilluar përballje dinjitoze me Kukësin dhe Tiranën, madje me këta të fu...

Nuk ka fitues në derbin e kryeqytetit

3:50 pm 24 Oct 2016

Ka përfunduar në barazim derbi i kryeqytetit, këtë herë midis skuadrave të dyta të Tiranës dhe Partizanit, e luajtur në kompleksin “Skënder Hal...

Kavdanski, “goditja” e tretë e Tiranës

3:30 pm 29 Jun 2015

Mbrojtësi bullgar Martin Kavdanski është lojtari më i ri i skuadrës bardheblu të kryeqytetit. Në klubin e Tiranës mësohet se sot pas...

Partizani fiton derbin

5:47 pm 19 Apr 2015

Partizani ka fitur derbin e Kategorisë së Dytë me Tiranën ku marrin pjesë skuadrat B. Ekipi i drejtuar nga Marko Pelinxhi ka triumfua...