Tag: Thomas Strakosha

Tomasi, Berisha dhe… Selmani

1:41 am 11 Feb 2018

Ndodh që pëson katër gola dhe je më i miri i ekipit. Ndodh edhe që, po të mos ishe ti, ekipit mund t'i bëhej gjëma. Do pësonte aq shumë sa, oh sa shumë... Mbrëmje e hidhur për Thomas Strakoshën dhe Lacion e tij. Napoli nuk pyet kush i del para dhe fiton me poker golash. Pjesë e parë e barabartë nga lacialët, por në të dytën fiken të ...

Napoli i fiksuar pas shqiptarëve

12:33 pm 06 Jan 2018

Tek Napoli luan mbrojtësi i kombëtares tonë Elseid Hysaj, i cili ka hyrë në sezonin e tretë me ekipin e Sarrit. Herë pas her...

Dëmtimet, “armik i popullit” para Turqisë

11:00 am 11 Nov 2017

Kombëtarja është përballur me disa probleme dëmtimesh kohët e fundit, teksa para ndeshjes me Turqinë, që luhet të hënën në Atalia...

Strakosha: Unë pasardhësi i Bufon? Dua të qëndroj gjatë këtu

12:04 pm 16 Oct 2017

Të presësh një penallti në shtesë dhe t’i japësh ekipit tënd fitoren është një emocion i veçantë. Këtë ndjenjë e përjet...

Dëmtimi i Strakoshës, asgjë serioze

4:58 pm 07 Oct 2017

Thomas Strakosha u largua nga grumbullimi i Kombëtares për ndeshjet me Spanjën dhe Italinë, kjo për shkak të një problemi fizik q...

Strakosha mund Olajinkën, Baloteli “zhdëp” Rashicën

9:20 pm 28 Sep 2017

Kanë përfunduar një pjesë e ndeshje të Europa League dhe në fushë kanë zbritur disa futbollistë shqiptarë, të cilët edhe i janë gëzuar rezult...

Strakosha zbulon sekretin

12:38 pm 31 Jul 2017

Thomas Strakosha vijon të bëjë mirë edhe në miqësoret e Lacios, duke u lënë për të kuptuar drejtuesve se kanë bërë zgjedh...

Strakosha: Babi më lart se unë, por…

9:47 pm 16 Jul 2017

Tomas Strakosha, i cili është kthyer titullari i padiskutueshëm në portën e Lacios ka dalë në një konferencë për shtyp pas ndeshjes m...

Frezolini: Berisha i prerë për Atalantën, Strakosha është rritur shumë

7:48 pm 17 Jun 2017

Pas arritjes së akordit mes Lacios dhe Atalantës për Etrit Berishëm, vjen edhe reagimi i parë. Është ish-portieri i të rinjve të Lazio...

Lila në lot, Agolli: Jeni njëri prej nesh!

1:28 pm 14 Jun 2017

Largimi i De Biazit si trajner i Shqipërisë ka bërë që të reagojnë disa prej futbollistëve në rrjetet sociale, nga kapiteni Agolli e ...

Strakosha në delir: Një vit i paharrueshëm që u mbyll me një fitore të bukur

3:41 pm 12 Jun 2017

Thomas Strakosha ishte padyshim heroi i heshtur i Shqipërisë në atë fitore mbrëmjen e djeshme kundër Izraelit në Haifa me shifrat 0-3. Por...