Tag: Thoma Strakosha

Napoli rikthehet në krye, Hysaj mund Strakoshën

10:46 pm 10 Feb 2018

Napoli nuk gabon asgjë dhe mbetet në krye të Seria A duke fituar një sfidë të rëndësishme kundra Lacios. Kjo sfidë ishte edhe një derbi mes shqiptarësh e dytë në Seria A për sot. Pas ndeshjes Krotone – Atalanta të mbyllur në barazim dhe Ajeti e Berisha ndahen në ‘’paqe’’ mes tyre.në mbrëmje ishte radha...

Strakosha, gati për shansin e dytë

4:39 pm 22 Sep 2016

Lacio luan të dielën në mesditë me Empolin, dhe synimi i bardhekaltërve ëshët rikthimi te fitorja. Për këtë përballje mbetet ende në dyshim portieri Marketi, i cili ...

Memushaj gabon, Lacio jo

6:12 pm 17 Sep 2016

Peskara u mund në transfertë nga Lacio dhe kjo ndodhi në pjesën e dytë të takimit kur lacialët shënuan plot 3 gola. Pjesa e parë u mbyll në barazim pa gola, dhe ishte Pe...

Katania, opsion për portierin shqiptar

3:29 pm 10 Jul 2016

Thomas Strakosha është rikthyer te Lacio pas huazimit te Salernitana sezonin e shkuar, dhe me shumë mundësi pritet të huazohet sërish. Një mundësi për portierin e Shpresave për sez...

Seria B, gëzon vetëm Strakosha

3:59 pm 27 Feb 2016

Katër shqiptarë e kanë nisur nga minuta e parë në Seria B, por asnjëri nuk ka mundur të fitojë. Armando Vajushi ka humbur në transfertë ndaj Avelinos ndërs...

Derbi shqiptarësh në Europë

9:33 am 06 Feb 2016

Seria B ofron sot një derbi shqiptarësh, pasi në orën 15:00 Salernitana pret Peskarën e Ledian Memushajt. Krahas Memushajt, në ekipin Italian bën pjesë edhe portieri E...

Strakosha me trajner “të njohur”

8:19 am 03 Feb 2016

Thoma Strakosha ndryshon trajner. Salernitana do të drejtohet nga dita e sotme nga një njohje e vjetër si për këtë ekip dhe ...

Nuk ka kthim pas

8:35 am 20 Jan 2016

Salernitana bën një hap prapa. Thoma Strakosha nuk do të largohet sipas www.tuttosalernitana.com, por pritet të ndryshojë portireri i tretë, pasi nga A...

Ujkani debuton me fitore

5:07 pm 16 Jan 2016

Samir Ujkani debuton me fitore me ekipin e tij të ri Latinën e Serisë B. Portieri i përfaqësueses së Kosovës doli na ...

Pranon gabimin me Strakoshën

3:09 pm 03 Jan 2016

Thoma Strakosha nuk aktivizohet prej 27 nëntorit me Salernitanën, pasi vendi i titullarit iu besua Pietro Terraçinos. Rezultatet me kalimin e javëve...

Humbje për Vajushin e Strakoshën

6:17 pm 27 Dec 2015

Livorno nuk ia del edhe në takimin e fundit të vitit. Skuadra e Armando Vajushit u mund nga Lançiano me rezultatin 2 – 1. Mesfushori shkodran...