Tag: Teuta

Partizani – Teuta, direkt

6:28 pm 23 Apr 2017

KATEGORIA SUPERIORE, JAVA e 30-të E diel, 23 prill, ora 19:00 Stadiumi “Selman Stërmasi” Partizani – Teuta      5-1 Goli: Torasa 19', 29', Ekuban 70', 73', Sukaj 90'+4 pen. / Çyrbja 50' Partizani: Hoxha, Kalari, Krasniqi, Malota, Fejzullahi, Batha, Trashi, Ramadani (Cetkoviç 74'), Torasa (Bardhi 46'), Mazrekaj (Sukaj 61'), Ekuban Trajner: Sulejman Sta...

Dy mungesa të rëndësishme për Teutën

9:32 am 23 Apr 2017

Teuta përballet sot me Partizanin, ndërkohë që trajneri Magani nuk e ka të plotë grupin dhe i duhet të gjejë zgjidhjet për formaci...

Kupa e Shqipërisë, direkt

5:27 pm 19 Apr 2017

KUPA E SHQIPËRISË Gjysmëfinale E mërkurë më 19 prill, ora 18:00 Tirana – Besëlidhja       2-0 Golat: Taku 23' pen...

Teuta kërkon kualifikimin dhe hap dyert për tifozët

2:10 pm 19 Apr 2017

Teuta do të luajë ditën e sotme një ndeshje që mund të vendosë fatin e sezonit. Ekipi durrsak do të presë në shtëpi Skënderb...

Duel nigerianësh te Skënderbeu, Teuta “pa fantazi”

9:14 am 19 Apr 2017

Skënderbeu dhe Teuta luajnë sot ndeshjen e kthimit të gjysmëfinaleve të Kupës së Shqipërisë, teksa të parën korçarët e kanë fitu...

Nga Austria në Shqipëri, hetohet sërish Teuta

9:24 am 18 Apr 2017

Teuta u mund në qershor nga Austria e Vienës me rezultatin 7-2, ndeshje e cila ngjalli dyshime tek autoritet austriake, që arriti deri në ...

Diferenca e “çuditshme” mes Teutës dhe Laçit

1:33 pm 17 Apr 2017

Teuta dhe Laçi synojnë qëndrimin në Superiore këtë sezon, por durrsakët e drejtuar nga Gugash Magani ia kanë arritur t’i fitojnë ...

“Skandal! Nuk e di ku e pa penalltinë arbitri”

9:21 am 16 Apr 2017

Blerim Kotobelli e ka humbur ndeshjen e radhës me Partizanin, pasi ka plotësuar numrin e kartonëve të verdhë, ndërsa pas ndeshj...

Kategoria Superiore, direkt

6:12 pm 15 Apr 2017

KATEGORIA SUPERIORE – JAVA 29 E shtunë, më 15 prill, ora 19:00 Teuta - Kukësi      0-2 Goli: Pejiç 55' pen., 79' Teuta: Kastrati, Beqja, R. Hoxha, Markoviç, Kotobelli, Sykaj (Mu...

Hila, “nën armë”

10:38 am 13 Apr 2017

Ardit Hila i ka munguar Teutës në tre ndeshjet e fundit në kampionat, duke qenë një mungesë e rëndësishme për formacion...

Hila gëzon Maganin, një tjetër e mërzit

12:38 pm 12 Apr 2017

Teuta do të ketë gati për ndeshjen me Kukësin qendërmbrojtësin boshnjak Bojan Markoviç, ndërkohë që edhe Ardit Hila është drejt rikupe...