Tag: Terbuni

Vllaznia vuan me Tërbunin, Erzeni i tregon forcën Lushnjës

5:43 pm 19 Jan 2018

Vllaznia është rikthyer në Shqipëri pas minifazës përgatitore të zhvilluar në Ulqin. Skuadra e drejtuar nga Ernest Gjoka ka zhvilluar një miqësore me Tërbunin në stadiumin "Loro Boriçi" dhe tani do mendojë vetëm për ndeshjen me Kukësin në shtëpi. Ndaj pukjanëve shkodranët triumfuan me rezultat...

Humbi me Korabin, dorëhiqet Krepi

11:54 am 29 Oct 2017

Edhe në Kategorinë e Parë trajnerët kanë filluar të mbajnë përgjesitë në lidhje me disfatat e skuadrave të tyre në këtë fillim sezoni....

Vllaznia barazon me Deçiç, të rinjtë i mund Tërbuni

10:34 pm 02 Sep 2017

Vllaznia e zhvilloi edhe miqësoren e shumëdëshiruar nga trajneri Cungu, teka u përball në Tuz me skuadrën e Deçiç dhe ...

Përmbysje e Partizanit, “poker” i Besëlidhjes

9:00 am 18 Aug 2017

Partizani ka zhvilluar miqësoren e parë dhe ia ka dalë të fitojë ndaj italianëve Vasteze, duke përmbysur rezultatin, pasi ishin vendasit ata që ...

Kamza mund edhe Tërbunin

8:56 pm 12 Aug 2017

Ditën e sotme janë zhvilluar disa ndeshje miqërose midis ekipeve të Kategorisë Superiore dhe të Kategorisë së Parë. Një ndër to ishte edhe ...

Nimani, objektivi kryesor

11:58 am 08 Aug 2017

Valdano Nimani, mesfushori shkodran që vjet ishte pjesë e Kamzës, edhe këtë sezon duket se do të luajë në Kategorinë e Parë, ku ofertat...

Krepi bën prapaktheu

2:09 pm 14 Jun 2017

Kreshnik Krepi pritet të drejtojë sërish Tërbunin, pasi sipas asaj që shkruhet në shtypin e shkruar sportiv, kryebashkiaku Gjon Gjonaj e ka bindur...

Një finale në të Parën, caktohen gjyqtarët

10:06 am 13 May 2017

Kategoria e parë zbret sot në fushë, teksa do të luhen disa ndeshje, më e rëndësishmja luhet në Fushë-Krujë mes Ilirisë dhe Tërbuni...

Tërbuni bën edhe dy afrime

1:02 pm 07 Feb 2017

Mahir Ishmaku dhe Stivi Vecaj janë dy lojtarët e afruar te skuadra e Tërbunit së fundmi. Të dy lojtarët shkodranë janë zgjedhje...

Tërbuni rikthen një shkodran në stol

10:11 am 04 Feb 2017

Tërbuni ka zyrtarizuar ditën e djeshme trajnerin e ri. Bëhet fjalë për Kreshnik Krepin, shkodranin i cili rikthehet të trajnojë pas një...

Sopoti fiton miqësoren me Tërbunin, bind sulmi

4:01 pm 20 Jan 2017

Sopoti ka zhvilluar ditën e sotme një ndeshje miqësore ku luajti përballë Tërbunit. Sfida mes dy skuadrave u mbyll me shifra...