Tag: Taulant Xhaka

Gol e asist, super Xhaka

10:37 pm 18 Oct 2017

Bazeli ka fituar sonte në Rusi ndaj CSKA-së së Moskës dhe protagonist në këtë takim ka qenë mesfushori i Kombëtares shqiptare, Taulant Xhaka. 26-vjeçari i kampionëve të Zvicrës ishte titullar si zakonisht, ndërkohë që “frymëzoi” skuadrën e tij drejt fitores me golin e shënuar në minutën e 29-të, kur...

Xhaka: Kurrë, jo Shqipërisë!

12:42 pm 31 Aug 2017

Taulant Xhaka njihet për karakterin e tij disi të vështirë, por edhe njëherë tjetër ai tregon se Shqipëria është një zgjedh...

LISTA/Nga Xhaka te Gashi e Lenjani, sqaron Panuçi

11:37 am 28 Aug 2017

Disa futbollistë kanë mbetur jashtë listës së Kombëtares për ndeshjet me Lihtenshtejnin dhe Maqedoninë, ndërkohë që trajneri Panuçi ka dhënë shpjeg...

Panuçi nuk e ftoi, Xhaka sfidon Tramexanin

3:20 pm 27 Aug 2017

Taulant Xhaka nuk është ftuar nga trajneri i Shqipërisë Kristian Panuçi për ndeshjet me Lihtenshtejnin dhe Maqedoninë. Ndërkohë situate te Bazeli pë...

Lista e Kombëtares, 3 “hyrje-daljet”

8:55 am 24 Aug 2017

Shqipëria luan ndeshjet e radhës për kualifikueset e Botërorit të Rusisë, teksa më datë 2 shtator përballet me Lihtenshtejnin në Elbasan dh...

Shqiptarët shkëlqejnë në Kupën e Zvicrës

4:58 pm 13 Aug 2017

Ditën e sotme është zhvilluar faza e 1/32 për Kupën e Zvicrës ku kanë shkëlqyer edhe lojtarët shqiptarë. Në fitoren min...

Xhaka rikthehet titullar tek Bazeli

10:29 pm 10 Aug 2017

Taulant Xhaka rikthehet të luajë me Bazelin pas dy ndeshjeve ku ai qëndroi në stol. Mesfushori i kombëtares ka luajtur 71 minuta ndaj Grash...

Xhaka kërkon një mundësi të dytë

7:04 pm 06 Aug 2017

Pas ngjarjeve të fundit që ndodhen midis trajnerit të kombëtares Kristian Panuçi dhe Taulant Xhakas, ku italiani shkoi për ta takuar në Baz...

Panuçi merr vendimin e madh për Xhakën

11:18 pm 01 Aug 2017

Mesa duket ai reagimi i Taulant Xhakës nuk ka treguar asgjë, sepse siç u raportua mesfushori kuqezi nuk ka pranuar të takohet me traj...

“Shpërthen” Xhaka: Jam takuar me Panuçin

7:25 pm 31 Jul 2017

Pas lajmeve se Taulant Xhaka ka refuzuar të takohet me trajnerin e Kombëtares, Kristian Panuçi, ka reaguar  vetë mesfushori kuqezi nëpërmjet  ...

Panuçi bind Xhakën, për t’u kthyer tek Kombëtarja

6:20 pm 30 Jul 2017

Kristian Panuçi ka nisur punën me Kombëtaren, ku detyra e parë që ka bërë ka qënë për të bindur Taul...