Tag: Tare

“Tare, perfekt për Lacion”

9:02 pm 20 Apr 2017

Ish-drejtori sportiv i Palermos, Rino Foski, është një personazh i njohur në Itali dhe mjaft i vlerësuar për aftësitë e tij drejtuese. Prej 4 sezonesh te Çezena, Foski ka folur për “lalaziosiamonoi.it”, duke zbuluar një prapaskenë interesante, që lidhet me Lacion dhe Igli Taren. “Kur u largova nga Palermo, ku më pasoi Sabatini, ...

Mediat serbe akuzojnë Taren për largimin e mbrojtësit

3:52 pm 25 Aug 2016

Milan Bishevac është larguar zyrtarisht nga Lacio, duke prishur kontratën dhe duke firmosur për Metzin në Francë. Mbrojtësi 32-vjeçar ishte tra...

Tare përfundon në gjyq

1:50 pm 15 Jul 2016

Krizë te Lacio, moment mjaft i keq edhe për drejtorin sportiv Igli Tare. Ish-sulmuesi i famshëm i Shqipërisë është dërguar për gjykim në...

“Ajeti-Lacio u prish nga Bielsa”

1:04 pm 09 Jul 2016

Drejtori sportiv i Lacios, Igli Tare, ka dalë sot para mediave, për të folur për çështjen Bielsa, por edhe për merkaton. “Biseduam me Bie...

Tare: Kjo Shqipëri, skuadër e vërtetë

7:01 pm 20 Jun 2016

Suksesi i Shqipërisë kundër Rumanisë është trajtuar gjerësisht edhe në mediat italiane, që natyrisht na kushtojnë vëmendje të veçantë, për shumë ...

Tare pranon: Gabuam në merkato

8:42 pm 15 Feb 2016

Sezoni i Lacios ka shkuar keq, kundër parashikimeve, edhe pse skuadra është po ajo e sezonit të shkuar dhe dukej e aftë të lufto...

“Tërbimi” i Tares ndëshkohet

10:09 pm 12 May 2015

Zemërimi i madh i Lazio-s për humbjen kundër Inter-it u pa qartë në protestat te arbitri i ndeshjes Massa, po edhe te deklaratat e fort...