Tag: Sterling

Sterling: Guardiola është trajneri më i mirë në botë

8:14 pm 28 Dec 2017

Ylli i Mançester Sitit, Rahim Sterling, po kalon sezonin më të mirë në karrierën e tij. 23-vjeçari ka shënuar 17 gola deri më tani këtë sezon, duke i dhënë shumë pikë të vyera ekipit të tij. Për formën e tij fantastike, Sterling i jep meritë vetëm trajnerit spanjoll, G...

Sterling vuan një sulm verbal, u ofendua me fjalë raciste

8:09 pm 18 Dec 2017

Mesfushori i Mançester Sitit, Rahim Sterling, ka rënë pre e racizmit. Kur 23-vjeçari po afrohej në qendrën stërvitore të Mançeste...

Siti, Çelsi, Sterling dhe… Hazard

10:53 am 05 Dec 2017

Në Angli shumë klube e hapin “thesin” kur vjen puna për të transferuar futbollistë, ose për të rinovuar kontratat. Edhe pse nuk ka mbaruar ...

Stërling, kontrata e re e mbulon me “ar”

11:22 am 03 Dec 2017

Rahem Stërling u ble nga Mancester Siti prej Liverpulit me një “mal” me para dhe fillimi nuk ishte shumë i mirë për mesfushor...

A nuk ju vjen keq për Stërling?

12:14 pm 30 Mar 2016

A po kërkoni një shtëpi “modeste”, me palestër, pishinë, berberanë, fushë basketbolli dhe kinema në brendësi të saj? A keni 1.2 milionë ...

Mbyllet sezoni për Stërling?

12:18 pm 23 Mar 2016

Rahim Stërling do të mungojë për të paktën 6 javë, pas një dëmtimi të pësuar fundjavën e shkuar në derbin e Man...

Asnjë keqardhje!

10:07 am 12 Nov 2015

Këtë verë në Angli telenovela kryesore e merkatos së futbollit ishte ajo e largimit të sulmuesit Rahim Stërling nga Liverpuli drejt Mançester ...

Sterling te Siti, rekord i ri

8:30 pm 14 Jul 2015

Më në fund, ka marrë fund zyrtarisht aventura e Rahim Sterling te Liverpuli, pasi sulmuesi i ri është transferuar te Mançester Siti, duke u pr...

Merr fund “telenovela” Sterling

7:02 pm 12 Jul 2015

Më në fund është zgjidhur “ngërçi” mes Liverpulit dhe sulmuesit Rahim Sterling, me këtë të fundit që tashmë do të transferohet te Man...

Sterling, vjen oferta e re

10:14 am 12 Jul 2015

Mançester Siti është destinacioni i sulmuesit Rahim Sterling dhe tashmë është vetëm çështje kohe. “Qytetarët” janë të vendosur ta blejnë talentin e Liver...

Xherard “i shkul veshin” Sterlingut

10:33 am 10 Jul 2015

Is-kapiteni i Liverpulit, Stivën Xherard, nuk mund të qëndrojë indiferent ndaj lajmeve që burojnë nga “Të Kuqtë” dhe natyrisht, në qendër të vëmendjes mb...