Tag: Skenderbeu

Daja: Nuk jemi në një situatë të qetë, por kemi mentalitet fituesi

4:00 pm 23 Feb 2018

Skënderbeu-Partizani, gjithmonë ka sjellë interes në sezonet e fundit dhe ashtu do të ndodhë edhe këtë vit. Një Skënderbe në formë në fushë, por me çështjen e trukimeve në kokë do të vijë në këtë sfidë me disa mungesa. Ndërsa Partizani ka probleme në renditje, mungesa dhe një përplasje me gjyqtarët. Por, t...

Qyteti në këmbë për Skënderbeun, klubi falenderon

5:07 pm 21 Feb 2018

Mijëra qytetar korçar kanë dalë sot në një marshim sensibilizues kundra hetimit të UEFA-s. Kjo ishte një iniciativë qytetare por edhe e tifozëve të Skënderbeut që prej 6 vitesh po jetoj...

Dosja Skënderbeu, korçarët reagojnë: Deklaratat e avokatit janë nxjerrë nga konkteksti

2:50 pm 20 Feb 2018

Lajmeve se Skënderbeu ka pranuar trukimin në ndeshjet Europiane ka marrë reagimin e klubit korçar, që ka sqaruar se fjalët e avokat...

Paguhet për të pezulluarit, Partizani sërish me halle

1:54 pm 20 Feb 2018

Partizani e ka finale ndeshjen me Skënderbeun në Korçë dhe morali nuk është shumë i lartë pas humbjes së pësuar me Kukësin në shtë...

Skënderbe jo i plotë, gëzon Vangjeli

8:00 pm 19 Feb 2018

Skënderbeu luan të premten në shtëpi me Partizanin dhe për trajnerin Ilir Daja dhe lojtarët e tij është detyrim, që ky takim ...

Rastësi apo e planifikuar? Skënderbeu “e bën më së miri”

9:25 am 19 Feb 2018

Skënderbeu fitoi në Kamzë, duke mposhtur edhe ekipin e vetëm që nuk ia kish dalë deri më tani. Korçarët iu falën dy ...

Skënderbeun nuk e ndal askush, barazim spektakolar në Laç

4:05 pm 18 Feb 2018

Kanë përfunduar dy ndeshjet e para të Superiores për këtë javë të 20 dhe Skënderbeu vazhdon të fitoj duke pritur të rris sërish...

Takaj: Do e mbrojmë nderin tonë deri në fund. S’kemi lidhje me kërcënimet

4:38 pm 17 Feb 2018

Nuk ka të mbaruar historia “Skënderbeu’’. Deklaratave më e fundit është ajo që vjen nga vet klubi bardhekuq dhe madje në emër të tyre flet p...

FSHF si Skënderbeu, mbështet UEFA-n

9:35 pm 16 Feb 2018

Federata Shqiptare e Futbollit distancohet plotësisht nga ngjarja më e fundit ku persona anonimë kanë cënuar integritetin moral dhe kanë shantazhuar inspektorët e UEF...

Akuzat për trukim ndaj Skënderbeut, UEFA: Ka kërcënime!

5:16 pm 16 Feb 2018

Duket se çështja Skënderbeu po merr përmasa edhe më të mëdha. Pas publikimit të djeshëm të investigimit që inspektorë të Komisionit të...

FSHF reagon për çështjen Skënderbeu

2:58 pm 16 Feb 2018

Pas një tymnaje të krijuar dje mbi lajmet për një dënim të mundshëm të Skënderbeut, ajo që kishte munguar ishte një reagim...