Tag: Shqiperia

“Ylli”i Levantes: M’u kërkua të provohesha te Shqipëria

10:57 am 18 Sep 2017

Enis Bardhi e ka nisur mjaft mirë aventurën e tij në Spanjë me Levanten, teksa ka realizuar dy gola në tre ndeshje që ka luajtur në kampionat si titullar. Mesfushori, i cili luan për Maqedoninë dhe ëndrrën më të madhe e ka të veshë fanellën e Realit të Madridit, i rikthehet sërish ...

Gjermania në “Everest”, rënie për Shqipërinë e Kosovën

12:45 pm 14 Sep 2017

Katër pikë në dy ndeshje, ndaj Maqedonisë dhe Lihtenshtejnit, nuk i kanë mjaftuar Shqipërisë për të përparuar në renditjen e FIFA-s për ...

Vajzat kuqezi duan surprizën

1:39 pm 12 Sep 2017

Zvicra dhe Bjellorusia janë ekipet kundërshtare të Shqipërisë për femra. Vajzat e drejtuara nga Armir Grima do ta luajnë ndeshjen e parë më...

Agolli: Nuk ramë pre e provokimeve

10:46 am 06 Sep 2017

Kapiteni i kombëtares shqiptare, Ansi Agolli, doli i dëmtuar në sfidën kundër Maqedonisë dhe shpreson që dëmtimi të mos jetë seri...

Panuçi e pranon: Luajtëm vetëm në pjesën e dytë

11:39 pm 05 Sep 2017

Trajneri i Shqipërisë, Kristian Panuçi, ka folur shkurt, pas ndeshjes kundër Maqedonisë, duke u treguar shumë i prerë në përgjigjet e tij. ...

Mavraj i përgjigjet Alioskit: Kush është ky? Të shohë Maqedoninë e tij

11:18 pm 05 Sep 2017

Mërgim Mavaj ishte në humor pas ndeshjes kundër Maqedonisë, por pati një moment ku u acarua jo pak, duke iu përgjigjur flakë ...

Grezda “out”, Panuçi bën ndryshime në formacion

2:29 pm 05 Sep 2017

Mesfushori i kombëtares sonë Eros Grezda nuk do të jetë i gatshëm për ndeshjen e sotme kundër Maqedonisë. Gjatë qëndrimit në...

Kombëtarja drejt Maqedonisë, me siguri private kudo

5:22 pm 03 Sep 2017

Duke ditur se në Maqedoni Kombëtarja shqiptare nuk do të jetë e mirëpritur, FSHF ka marrë masat e nevojshme që futbollistët të ndjeh...

Sadiku i gëzon të gjithë, titullar ndaj Maqedonisë

11:39 am 03 Sep 2017

Shqipëria kaloi me sukses Lihtenshtejnin, një detyrë shtëpie në fakt, dhe tashmë po mendon për sfidën e së martës me Maqedon...

Shqipëri–Lihtenshtejn, formacionet zyrtare

5:18 pm 02 Sep 2017

KUALIFIKUESET E BOTËRORIT – GRUPI G E shtunë, më 2 shtator, ora 18:00 Stadiumi “Elbasan Arena”, Elbasan Shqipëri – Lihtenshtejn Shqipëria: Berisha, Hysaj, Ajeti, Mavraj, Agol...

Shqipëria e Panuçit, sa shumë ndryshime!

10:24 am 01 Sep 2017

Shqipëria luan nesër ndaj Lihtenshtejnit prej orës 18:00 në stadiumin “Elbasan Arena”, ndërkohë që për trajnerin Kristian Panuçi kjo do të jetë sf...