Tag: Shqiperia U21

Shpresat “bardhezi”, thirret Bushi i Laçit

10:20 am 08 Nov 2017

Alban Bushi, trajneri i Shpresave, po vëzhgon me vëmendje lojtarë edhe nga Superiorja dhe janë disa të ftuarit prej tij. Me krijimin e Kombëtares U20 tashmë mundësia për t’u zgjeruar rrethi i lojtarëve që vëzhgohen është më i madh. Të hënën Bushi doli në konferencë për shtyp ...

Keidi Bare gëzon Kombëtaren

4:22 pm 09 Oct 2017

Shqipëria U21 luan nesër me Islandën, skuadër që e mundi në fushën e vet me rezultatin 2-3, me dy gola të...

Selmani: Nuk kemi Mesin e Ronaldon, të bashkuar ia dalim!

2:36 pm 06 Oct 2017

Gentian Selmani, portieri i Laçit, i cili mbron edhe katërkëndëshin e Shqipërisë U21, ka dalë sot në konferencë për shtyp pë...

Nga ëndrrat te Partizani, “rrëfehet” Ramadani

1:16 pm 04 Oct 2017

Ylber Ramadani u transferua këtë verë te Velje në Danimarkë, klub që pagoi për kartonin e tij te Partizani. Mesfushori gjithashtu është pjesë e r...

Bushi i kënaqur, do vendin e dytë

1:59 pm 11 Sep 2017

Shqipëria U21 fitoi para një jave me Islandën, ndërkohë që pak ditë më parë ishte mundur nga Irlanda e Veriut në minutat sh...

Dramë, Shqipëria e pëson në shtesë!

10:31 pm 31 Aug 2017

Shqipëria U21 i ka nisur kualifikueset e Europianit me një humbje të pësuar në fund në transfertë me Irlandën e Veriut, teksa tr...

Mungesa “big”, FSHF zbulon formacionin

3:28 pm 31 Aug 2017

Shqipëria U21 nis sot garimin në kualifikueset e Europianit për 21-vjeçarë dhe prej orës 20:30 kuqezinjtë e drejtuar nga Alban Bushi do të p...

Nga Doka te Selmani, Kombëtarja dhe objektivat

1:24 pm 26 Aug 2017

Kombëtarja Shpresa luan me Irlandën e Veriut dhe me Islandën për llogari të kualifikueseve të Europianit të 21 vjeçarëve, konkretis...

Zbardhet lista, objektivat e Bushit dhe zgjedhjet e bëra

12:45 pm 25 Aug 2017

Alban Bushi ka dalë para mediave dhe ka folur për ndeshjet Irlandën e Veriut dhe Islandën. Trajneri i Shpresave flet për loj...

“Tronditen” Shpresat, mesfushori dëmtohet para Estonisë

8:12 pm 09 Jun 2017

Pak ditë përpara ndeshjes së parë zyrtare në Elimiatoret e Kampionatit Europian kundër Estonisë, ekipi Kombëtar Shpresa merr një lajm të keq. Trajn...

Çekiçi, terapi intensive për rikuperimin

1:23 pm 07 Jun 2017

Endri Çekiçi u dëmtua në ndeshjen miqësore që Shpresat zhvilluan me Francën, teksa e la fushën e blertë që në pjesën ...