Tag: Shqiperia U21

Bushi i kënaqur, do vendin e dytë

1:59 pm 11 Sep 2017

Shqipëria U21 fitoi para një jave me Islandën, ndërkohë që pak ditë më parë ishte mundur nga Irlanda e Veriut në minutat shtesë pas një penalltie. Sot, trajneri Alban Bushi ka dalë para medieve dhe ka folur në lidhje me këto dy përballje, duke treguar që përgjithësisht është i kënaqur. “...

Dramë, Shqipëria e pëson në shtesë!

10:31 pm 31 Aug 2017

Shqipëria U21 i ka nisur kualifikueset e Europianit me një humbje të pësuar në fund në transfertë me Irlandën e Veriut, teksa tr...

Mungesa “big”, FSHF zbulon formacionin

3:28 pm 31 Aug 2017

Shqipëria U21 nis sot garimin në kualifikueset e Europianit për 21-vjeçarë dhe prej orës 20:30 kuqezinjtë e drejtuar nga Alban Bushi do të p...

Nga Doka te Selmani, Kombëtarja dhe objektivat

1:24 pm 26 Aug 2017

Kombëtarja Shpresa luan me Irlandën e Veriut dhe me Islandën për llogari të kualifikueseve të Europianit të 21 vjeçarëve, konkretis...

Zbardhet lista, objektivat e Bushit dhe zgjedhjet e bëra

12:45 pm 25 Aug 2017

Alban Bushi ka dalë para mediave dhe ka folur për ndeshjet Irlandën e Veriut dhe Islandën. Trajneri i Shpresave flet për loj...

“Tronditen” Shpresat, mesfushori dëmtohet para Estonisë

8:12 pm 09 Jun 2017

Pak ditë përpara ndeshjes së parë zyrtare në Elimiatoret e Kampionatit Europian kundër Estonisë, ekipi Kombëtar Shpresa merr një lajm të keq. Trajn...

Çekiçi, terapi intensive për rikuperimin

1:23 pm 07 Jun 2017

Endri Çekiçi u dëmtua në ndeshjen miqësore që Shpresat zhvilluan me Francën, teksa e la fushën e blertë që në pjesën ...

FIFA jep “OK”-in, Maloku është i Shqipërisë

11:36 am 07 Jun 2017

Elvir Maloku mund të luajë me Shqipërinë, pasi FIFA ka dhënë “OK”-in pas kërkesës së bërë nga lojtari dhe Federata Sh...

Zyrtarizohen dy miqësore për Kombëtaren U21

9:35 pm 31 Jan 2017

Alban Bushi është duke vijuar punën me Kombëtaren e Shqipërisë U21. Pas seleksionimeve dhe disa miqësoreve në vendin tonë, Kombëtarja Shpr...

Shpresat “peshkojnë” Spanjën në grup

10:12 am 26 Jan 2017

U hodh shorti për kualifikueset e UEFA U21 Championship, ku Shqipëria do të marrë pjesë në grupin 2. Ekipi i drejtuar nga Alban Bushi ...

Shpresat, miqësore me kampionët

9:45 pm 21 Jan 2017

Pas miqësores me Kamzën, ekipi Kombëtare U21 ka planifikuar një tjetër ndeshje. Këtë radhë Shpresat kuqezi do të luajnë përballë k...