Tag: Shqiperia U19

Kuqezinjtë e Bogdanit, përballë “makthit” Norvegji

12:02 pm 06 Dec 2017

Edhe Shqipëria U19 do t’i luajë kualifikueset në Shqipëri deh do i përfundojë një javë para se U17 të zbresë në fushën e blertë. Kuqezinjtë e Erjonit Bogdanit janë njohur edhe me kundërshtarët me të cilët do të përballen në grup. 10, 13 dhe 16 tetor 2018 do të jenë datat kur do të luhe...

Kurthi i Qirkos: Ja si e “mashtrova” ukrainasin te penalltia

1:20 pm 05 Oct 2017

Pano Qirko, portieri i Shqipërisë U19, ka zbuluar për mediat si e “mashtroi” lojtarin e Ukrainës në momentin e penalltisë, që i riu vlonj...

Na mposht Ukraina dhe… fati!

4:20 pm 04 Oct 2017

 Shqipëria U19 nuk ia ka dalë të fitojë ndaj Ukrainës, edhe pse bëri një paraqitje shumë të mirë dhe kuqezinjtë pësuan një gol të...

Duka ëndërron më shumë se vendi i tretë

1:44 pm 04 Oct 2017

Armand Duka, presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, ka takuar sot ekipin Kombëtar U19, që do të marrë pjesë në kualifikueset e Europian...

Publikohet lista, Bogdani: Ju tregoj objektivin

12:30 pm 25 Sep 2017

Shqipëria U19 do të marrë pjesë në kualifikueset e Euro 2018 që do të zhvillohet në Finlandë. Nga data 4-10 tetor kuqezinjtë përballën me Ukrainë...

Leganes merr një tjetër talent shqiptar

5:16 pm 04 Sep 2017

Leganes duket se është fiksuar pas shqiptarëve, teksa pasi ka marrë në ekip mesfushorin Elvi Berisha nga skuadra e Tiranës, tashmë ka afruar ...

Miqësorja në mes të vapës, Gjeorgjia na mposht

2:42 pm 01 Sep 2017

Shqipëria U19 ka zhvilluar miqësoren e dytë me Gjeorgjinë U19 dhe këtë herë është mposhtur me rezultatin minimal 0-1, duke na kthyer re...

Apolonia mund pastër Shqipërinë U19

11:53 am 25 Aug 2017

Apolonia ka luajtur dy miqësore radhazi, teksa pas fitores në shtëpi me Butrintin (3-2), dje  është zhvilluar një tjetër ndeshje dhe përballë...

Kombëtarja U19 e femrave “shpartallon” Malin e Zi

5:53 pm 19 Jun 2017

Kombëtarja U19 e femrave ka arritur të marrë një fitore të bujshme ditën e sotme, teksa kanë mposhturme rezultatin 3-0 fqinjët e Malit ...

Shqipëria ndalet në finale, krenohemi me portierin

1:51 pm 28 May 2017

Shqipëria U19 nuk ka mundur ta fitojë turneun “Lazio Cup”, pasi është mundur në finale nga Italia B U19. Koha e rregullt e takimit ë...

Nderohet Bogdani, Shqipëria në “Lazio Cup”

2:01 pm 23 May 2017

Shqipëria U19 do të marrë pjesë në “Lazio Cup”, turne i cili dot nisë sot dhe kuqezinjtë do të kenë në grup Racing Roma, Fiorenti...