Tag: Shqiperia U17

Shqipëria shpartallon Lihtenshtejnin, Bozhanaj shkëlqen në sytë e Bogdanit

3:39 pm 25 Oct 2017

Humbjet minimale me Kroacinë dhe Spanjën e kishin eliminuar Shqipërinë U17 nga kualifikueset e Europianit, ndërkohë që ndeshja me Lishtenshtejnin kishte vlera statistikore, por jo vetëm. Këtë përballje e ndoqi edhe trajneri i Kombëtares së të rinjve, që mund t'i selektojë futbollistët tashmë në dy ekipe, në atë U18 dhe U19....

Elvin Beqiri në fushë, pjesë e stafit të Kombëtares

12:07 pm 14 Oct 2017

Fillimisht ishte skuadra e Laçit që la Shqipërinë U 17 pa zëvendës trajner, pasi Bledar Sinella nga ndihmës i Xhemal Musteda...

Shqipëria U17, lista e lojtarëve dhe programi i ndeshjeve

2:02 pm 11 Oct 2017

Shqipëria U17 do të marrë pjesë në kualifikueset e kampionatit Europian dhe faza e parë do të zhvillohet në Shqipëri. Kuqezinjtë e drejtuar n...

Beqiri zë vendin e Shkëmbit në Kombëtare

9:51 pm 07 Oct 2017

Xhemal Mustedaganiç, trajneri i Shqipërisë u17, pritet të ketë një tjetër ndihmës në stafin e tij, pasi i fundit që iu bashkua is...

Turneu i Kazakistanit, zbardhet lista e Kombëtares

2:18 pm 24 Aug 2017

FSHF ka publikuar listën e Shqipërisë U17 që do të marrë pjesë në një turne në Kazakistan. Gjithashtu është bërë me dije edhe prog...

Çfarë guximi, Mustedaganiç: Shqipëria, mes 20 më të mirëve…

1:27 pm 24 Aug 2017

Që të bëhesh i madh duhet të ndryshosh mentalitet. Shqipëria e madhe e bëri këtë gjë dhe shkoi në Europian, ndërkohë q...

Grumbullohet Shqipëria, zbardhet lista e futbollistëve

3:14 pm 21 Jun 2017

Shqipëria U17 do të grumbullohet prej ditës së nesërme deri më 28 qershor në Elbasan, teksa trajneri boshnjak Xhemal Mustedaganiç do të ketë mund...

Shqipëria e mbyll me humbje në Qipro

9:54 am 02 May 2017

Shqipëria U17 ka përmbyllur turneun UEFA Development, teksa u përball së fundmi me vendasit nga Qipro dhe u mund me rezultatin e ng...

Tjetër fitore e Kombëtares, sërish me penallti

1:28 pm 29 Apr 2017

Shqipëria U17 ka zhvilluar ndeshjen e dytë në turneun “Uefa Development 2017”, teksa sërish nuk ka fituar gjatë kohës së rregullt, por ia ka dalë ...

Pesë lojtarë të Vllaznisë në Kombëtare

1:50 pm 14 Apr 2017

Shkodra njihet si një “fidanishte” talentesh dhe pesë prej lojtarëve të Vllaznisë U17 do të jenë pjesë e Kombëtares së paratërinjve, që drejtohet ng...

Kombëtarja U17 në grumbullim, publikohet lista

12:26 pm 10 Feb 2017

Federata Shqiptare e Futbollit ka publikuar listën e Kombëtares U17, e cila do të grumbullohet në Durrës për disa ditë. Trajner...