Tag: Shkumbini

Lushnja rimerr komandën

4:26 pm 19 Mar 2017

Lushnja e ka zgjidhur shumë shpejt ndeshje me Shkumbinin, teksa që në minutën e tretë ka arritur të shënojë sulmuesi i mirënjohur Fatjon Sefa. Branica pak minuta më vonë ka dyfishuar dhe pjesa e parë është mbyllur me rezultatin 2-0. Autogoli i Ramazanit e ka bërë të pamundur që Shkumbini të mendojë ta hape...

Çlirohet Tomori, mposht Shkumbinin

3:54 pm 13 Feb 2017

Tomori ka arritur të fitoje me Shkumbinin, falë një goli të shënuar në fund të takimit me shkodranin Fatjon Kiri. Beratasit kanë dominuar takimin ...

Mustafaji, lojtar i lirë

10:09 am 07 Jan 2017

Sulmuesit peqinas Erjon Mustafaji i ka përfunduar kontrata me Shkumbinin dh ekëtë e ka shprehur vetë sulmuesi në një prononcim për “Sport Eks...

Arrihet marrëveshja, Korabi gjen “shtëpi” të re

4:30 pm 20 Dec 2016

Merr fund kërkimi i Korabit për të gjetur "shtëpinë" e radhës ku do të luajë ndeshjet. Ditën e sotme drejtuesi...

Apeli kthen Shkumbinin në shtëpi, por…

4:18 pm 14 Oct 2016

Para 10 ditësh, Komisioni i Disiplinës e dënoi Shkumbinin që të luante 8 ndeshje jashtë fushës së tij, pas problematikave të shfaqura në ndeshj...

Bylisi, vetëm barazim në Peqin

8:35 am 17 Sep 2016

Shkumbini priti dje në Peqin Bylisin për të zhvilluar mes tyre një ndeshje miqësore, e cila në përfundim të saj nuk nxori fitues. Pjesa e parë e takimit u mbyll me avanta...

Shkumbini e Erzeni ndahen me sherr, shkëlqejnë Bylis e Iliria

7:52 pm 20 Aug 2016

Dita e sotme ka parë shumë skuadra nga Kategoria e Parë të zbresin në fushë dhe u luajtën dypërballje direkte, me një prej ty...

Elbasani fiton derbin, triumfon edhe Iliria

7:22 pm 17 Aug 2016

Elbasani u përball sot në derbi me Shkumbinin, skuadër të cilën e mundi me rezultatin e pastër 2 me 0. Golat e Toçit dhe Fortunatos të shënuar në pjesën e par...

Teste para startit

9:54 am 28 Jan 2016

Kampionati në Kategorinë e Parë dhe të Dytë akoma nuk ka nisur, ndaj një pjesë e mirë e këtyre ekipeve kanë shfrytëzuar mesjavën për të zhvilluar ndeshje testuese. K...

Idrizi: Jo unë te Shkumbini

11:41 am 27 Nov 2015

Sinan Idrizi, administratori i Flamurtari ka folur në lidhje me investimin e tij dhe të kompanive që përfaqëson tek Shkumbini duke qartësuar situatën. “Në lid...

Idrizi, bisedime me Shkumbinin

8:00 pm 25 Nov 2015

Sinan Idrizi, administratori i skuadrës vlonjate të Flamurtarit ka nisur bisedimet dhe me shumë mundësi, nga fillimi i janarit të vitit të ardhs...