Tag: Shkendija e Tetoves

Shkëndija fuqizohet, zyrtarizohen tre

8:34 pm 03 Jan 2018

Shkëndija ka nisur lëvizjet në merkato, tashmë në hyrje, pasi më parë ishin zyrtarizuar largimet e Avdylit, Vujçiç dhe Çelikoviç. Drejtuesit nuk kanë vonuar për të afruar tre lojtarë të tjerë dhe me shumë mundësi merkato e kuqezinjve tashmë është mbyllur, por nëse do të ketë ndonjë opsion të mirë, atëherë edhe mund...

Shkëndija largon tre futbollistë

8:01 pm 30 Dec 2017

Shkëndija e Tetovës, kampionia e dimrit në Ligën Maqedonase të futbollit, ka bërë veprimet e para në këtë merkato dimërore n...

Shkëndija kampione dimri, Shkupi ndal Vardarin

4:43 pm 03 Dec 2017

Shkëndija fiton sërish dhe vazhdon shkëputjen pas një favori të marrë nga skuadra tjetër shqiptare Shkupi, që fitoi ndaj Vardar dhe tani...

Shkëndija bën gati “çekun” për Albi Dokën

10:48 am 22 Nov 2017

Albi Doka është një nga lojtarët më të talentuar të Tiranës dhe jo më kot është pjesë e formacionit edhe tek Shpresat. Për të ofert...

Shkëndija fitore kreu, Renova nuk ia del me Vardarin

10:40 pm 16 Nov 2017

Shkëndija fiton dhe vazhdon të ruajë distancën me ndjekësit e saj në Maqedoni. Ashtu si në Shqipëri, edhe në Maqedoni është zgjed...

Zyrtarizohet Emini, do titullin dhe Kupën

8:09 pm 04 Sep 2017

Se si funksion klubi i Shkëndijës se Tetovës e kupton shumë mirë vetëm nga mënyra se si funksionon zyra e shtyp...

Champions, Vllaznia e Shkëndija mësojnë rivalët

2:45 pm 29 Aug 2017

Është hedhur shorti i UEFA Youth League dhe Vllaznia me Shkëndijën e Tetovës, kampionë për të rinj në Shqipëri e Maqedoni...

Shkëndija transferon “ish”-in e Bylisit

12:58 pm 29 Aug 2017

Shkëndija e Tetovës ka përforcuar radhët e saj, teksa ka zyrtarizuar marrëveshjen me lojtarin e linjës së majtë, Xhelil A...

Vllaznia në histori, edhe Shkëndija në Champions

2:34 pm 23 Aug 2017

Sezonin e shkuar Vllaznia e drejtuar nga Elvin Beqiri u shpall kampione e Shqipërisë për 19-vjeçarë dhe kjo u mundëson atyre ...

Shkëndija e nis me fitore sezonin

7:15 pm 12 Aug 2017

Shkëndija e Tetovës ka startuar me fitore sezonin e ri, ku fitoi ndaj Vardarit të Shkupit me rezultatin 2-0. Pjesa e parë u mb...

Shkëndija prezanton bluzat e reja

10:09 pm 10 Aug 2017

Shkëndija e Tetovës e cila pritet që javën e ardhshme pritet që të ketë një përballje historike ndaj Milanit për fazën pl...