Tag: Shkendija e Tetoves

Shkëndija bëhet me president të ri

5:58 pm 25 Jul 2017

Shkëndija e Tetovës në dy vitet e fundit ka bërë një përfaqësim shumë të denjë në Kupat e Europës dhe poashtu edhe në kampionatin maqedonas ku renditet ndër ekipet më të mira. Kjo gjë ka ardhur falë  punës së palodhur që ka bërë pronari i këtij klubi Lazim Destani...

Kontratë e pafundme, Emini vendos për të ardhmen

8:37 am 25 Jul 2017

Izair Emini, sulmuesi tetovar i Kukësit, shkëlqeu në ndeshjen e fundit që zhvilloi ndaj Sherifit të Tiraspolit në Champions League, çka bëri që sh...

UEFA publikon arbitrat e Mllada-Skënderbeu

6:31 pm 24 Jul 2017

UEFA ka publikuar ditën e sotme emrat e arbitrave që do gjykojnë ndeshjet e turit të tretë të Europa Ligës që zhvillohen këtë të ...

Zyrtarizohet axhenda e ndeshjes Shkëndija-Trakai, tetovarët transferohen në Strumicë

9:27 pm 21 Jul 2017

UEFA ka zyrtarizuar ditën e sotme axhendën për ndeshjet e turit të tretë eliminator për Europa Leagues, midis Shkëndijës së Tet...

Shkëlqen Shkëndija, kualifikohet me barazim

7:55 pm 20 Jul 2017

I ka mjaftuar një barazim që Shkëndija e Tetovës të kualifikohet për në turin e tretë të Uefa Europa League, pasi tetovarët...

Skënderbeu e Shkëndija, ja shanset për fitore

11:19 am 20 Jul 2017

Sot në fushë zbresin Skënderbeu dhe Shkëndija e Tetovës, që edhe pse kanë marrë një rezultat pozitiv në ndeshjen e parë, nuk shihen ...

Duro bën sërish merkato në Tetovë

5:04 pm 19 Jul 2017

"Infosport.mk", kishte publikuar që në Maj lajmin se Shpëtim Duro dëshiron të marrë në Vlorë, Jeton Beqiri,  trajnerin e skuadrës U-19 të Sh...

UEFA zbardh arbitrat për klubet shqiptare

12:50 pm 17 Jul 2017

Kukësi Skënderbeu dhe Shkëndija e Tetovës luajnë ndeshjet e kthimit në kompeticionet Europiane, teksa kanë përballje të rëndësishme dhe ...

Shkëndija nuk pyet as për Helsinkin!

7:59 pm 13 Jul 2017

Shkëndija e Tetovës shkëlqen edhe ndaj Helsinkit, duke fituar me një rezultat të shkëlqyer, 3-1. Të tre golat u shënuan nga...

Hasani: Ndaj Helsinkit marrim rezultat pozitiv

6:56 pm 12 Jul 2017

Ekipi i Shkëndijës së Tetovës është i gatshëm për përballjen ndaj Hjk Helsinkit të Findlandës më të cilën do të p...

Nga Osmani te “Buba”: Asgjë nuk ka mbaruar!

3:28 pm 05 Jul 2017

Shkëndija ia doli të fitonte në ndeshjen e parë ndaj Daçia Kishiniev me rezultatin 3-0 dhe nesër kuqezinjtë do duhet të vulosin ...