Tag: Serie A

Juventusi në garë për yllin e Totenhamit

6:53 pm 17 Jan 2018

Mesfushori danez i Totenhamit, Kristian Eriksen, po kalon momentin më të mirë të karrierës në kryeqytetin anglez. 25-vjeçari po luan rregullisht nën urdhrat e Poçetinos dhe cilësohet si një nga lojtarët më të mirë në Premier Ligë. Paraqitjet e mesfushorit kanë tërhequr edhe vëmendjen e gjigantëve italian, Juventus....

Starrixh kërkohet edhe në Serie A

6:47 pm 17 Jan 2018

Sulmuesi i Liverpulit, Daniel Starrixh, është i “harruari” i Jurgen Klop. Sulmuesi anglez nuk ka startuar asnjë ndeshje në Premier Ligë këtë sezon dhe e ardhm...

Milani hedh sytë nga kampionati gjerman

6:17 pm 12 Jan 2018

Skuadra e Milanit nuk po kalon një sezon të mirë, pavarësisht shumave të shpenzuara gjatë merkatos së verës. Tekniku Gatuzo kërkon me doemos...

Beloti drejt Junajtidit për 88 milionë sterlina

7:44 pm 09 Jan 2018

Me largimin e Ibrahimoviçit sezonin e ardhshëm, Mançester Junajtid kërkon të transferojë një tjetër sulmues. Nën radarët e Murinjos...

Në Serie A sërish probleme me racizmin

5:49 pm 07 Jan 2018

Juventusi luajti ditën e djeshme në transfertë kundër Kaljarit, ndeshje kjo e fituar nga bardhë e zinjtë me rezultatin minimal 1-0. Një mbrëmje...

Çelsi heq dorë nga Sandro, Junajtid në sulm

5:33 pm 07 Jan 2018

Çelsi ka ndjekur prej kohësh lojtarin e Juventusit, Aleks Sandro, por mesa duket tashmë ka hequr dorë nga gara për të siguruar shërbimet ...

Milani preferon mesfushorin Dembele, Jankto “rezervë”

5:54 pm 06 Jan 2018

Xhenaro Gatuzo ka bërë të ditur për drejtuesit e klubit të Milanit emrat që shpreson t’i transferojë në Milano këtë muaj. Teknik...

Gatuso: Jam trajneri më i keq në Serie A

6:13 pm 28 Dec 2017

Milani mposhti rivalët e përjetshëm të Interit ditën e djeshme, ndeshje kjo e vlefshme për kupën e Italisë. Fitorja ...

Skrinjar kërkohet nga Pep, Siti me ofertë zyrtare

7:09 pm 24 Dec 2017

Mbrojtësi i talentuar i Interit, Milan Skrinjar, po befason të gjithë me paraqitjet e tij pozitive këtë sezon. Falë paraqitjeve të tij, 22-vjeçar...

Milan kërkon yllin e Totenhamit

7:42 pm 19 Dec 2017

Pavarësisht se Milani shpenzoi shifra të çmendura në merkaton e verës për të sjellë në Milano lojtarë cilësorë, situata në klubin kuqezi...

Sergej-Milinkoviç: Nuk më intereson Junajtid!

5:06 pm 18 Dec 2017

Mançester Junajtid kërkon prej kohësh shërbimet e yllit të Lacios, Milinkoviç. “Djajtë e kuq” janë të gatshëm të paguajnë më shumë se 100 ...