Tag: Seria A

Milan bën ‘’poker’’ me Spalin

5:23 pm 10 Feb 2018

Një fitore të rëndësishme arrin Milan në transfertë ndaj Spal. Seria e golave nis shpejtë me Kutrone që kishte fituar sot mundësinë për të qënë titullar pas vetëm 120 sekondash. Sulmuesi i ri i fidanishtes kuqezi shënon edhe në fraksionin e dytë duke vendosur ndeshjen në kasafortë. Bilja dhe Borini kopmpleto...

Strakosha apo Berisha? Napoli e do gjerman

11:24 am 08 Jan 2018

Napoli po kërkon një portier dhe në Itali emrat e lakuar në media kanë qenë të shumtë. Në listën e portierëve të përfolur...

Milani, në merkato vetëm për Fofanën

6:14 pm 02 Jan 2018

Pas 11 blerjeve në verë, duket se Milani në këtë periudhë do të kërkojë të “rimëkëmbë” blerjet e verës, për të mos bërë një r...

Shumë zhurmë për Memushajn, por ka konkurrencë

3:31 pm 02 Jan 2018

Ledian Memushaj dhe Benevento me shumë gjasa do të ndahen këtë muaj, por klubi italian me siguri nuk do e lejojë të largohet falas,...

Berluskoni: Nuk kthehem më te Milani

4:08 pm 31 Dec 2017

Berluskoni shfaqet sërish dhe për të nuk mungojnë asnjëherë pyetjet rreth Milanit, skuadrës që drejtoi në mënyrë të suksesshme për 31 vite....

Dibala në stol, zbardhen arsyet

2:31 pm 19 Dec 2017

Te Juventusi ka një çështje Dibala dhe duket se tashmë është mësuar edhe pse trajneri Masimiljano Alegri po e lë në stol sulmuesin argjentin...

Raiola bën “lëmsh” Milanin për Donarumën

12:55 pm 12 Dec 2017

Milani pa Champions ishte paralajmëruar me kohë që është i detyruar të shesë dhe duke parë ecurinë e kuqezinjve në Serinë A deri më tani, ky...

“Çmendet” Perez, sakrifikon Krosin për Dibalën

6:37 pm 04 Dec 2017

Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez, kërkon me çdo kusht që të marrë Paulo Dibalën në ekip. Prej kohësh tashmë “Galaktikët” janë vënë...

Interi zbarkon në Amerikën Latine, 3 talente në fokus

12:43 pm 01 Dec 2017

Interi e ka hedhur vështrimin në Amerikën Latine dhe janë tre lojtarët e rinj që zikaltrit po vëzhgojnë. Sipas asaj që rapor...

Higuain “pronto”, ja plani në Napoli-Juve

11:09 pm 30 Nov 2017

E gjithë Italia i ka sytë nga supersfida e kësaj jave në Serinë A, teksa Napoli do të përballet me Juventusin, ndërkohë që...

Nga Italia e bëjnë të sigurt: Ikardi te Reali

11:54 am 21 Nov 2017

Sulmi i Realit të Madridit ka përfunduar nën akuzë kohët e fundit, por trajneri Zinedin Zidan i ka marrë në mbrojtje futboll...