Tag: Seedorf

Sedorf: Milanit i duhet durim, Montela njeriu i duhur

1:07 pm 13 Sep 2017

Klarens Sedorf është një ndër legjendat e Milanit, futbollist me cilësi të jashtëzakonshme, lider në fushë e jashtë saj. Si trajner nuk i ka ecur, por gjithsesi holandezi është i ri dhe ndërkohë merret edhe me biznese të tjera të suksesshme. Ish-mesfushori i famshëm, i cili me Milanin ka fituar gjithçka, ...

Sedorf “out”, Erikson e zëvendëson në Kinë

1:29 pm 05 Dec 2016

Klarens Sedorf është pushuar nga puna te klubi kinez Shenzen FC. Holandezi kishte mision ngjitjen në Superligë, por dështoi, duke e mbyllur sezonin në ve...

Sedorf shkon në Kinë

2:24 pm 07 Jul 2016

Pas një periudhe pushimi, me largimin nga stoli i Milanit, Klarens Sedorf kthehet në drejtim dhe tashmë do të drejtojë në Kinë. Trajneri holandez d...