Tag: Schalke 04

120 mijë € për një koreografi spektakolare

1:33 pm 15 May 2017

Shalke 04 ka fituar në vitin 1997 Kupën UEFA, pasi mundi në finale skuadrën e Interit, pas gjuajtjes së penalltive. Ndeshjen e parë e kishte fituar Shalke me rezultatin 1-0, me gol të Vilmots, ndërsa në të dytën zikaltrit triumfuan falë golit të Zamoranos dhe pas shtesave gjithçka u vendos nga pika e bardhë ...