Tag: Sasuolo

Berisha i pafat te goli, fitore me përmbysje

5:04 pm 10 Sep 2017

Etrit Berisha është numri një i padiskutueshëm tek Atalantë, që pak minuta më parë iu gëzua tri pikëve pas fitores së arritur ndaj Sasuolos, një ekip mjaft simpatik dhe problematik për të gjithë. Miqtë arritën të shënonin të parët me Sensin, i cili mori një pasim të saktë nga e djathta e s...

Talentin shqiptar e donin Juve e Inter, triumfon Sasuolo

11:25 pm 30 Jun 2017

Alesandro Ahmetaj hedh një hap të madh përpara në karrierën e tij dhe është transferuar zyrtarisht te Sasuolo. Mesfushori i talentuar shqiptar, i ditël...

Ekipi i Serisë A ndjek gjurmët e talentit Ndoj

5:46 pm 24 Nov 2016

Seria A është kthyer në një kampionat ku luajnë shumë lojtarë shqiptarë, madje disa prej tyre në ekipe elitare. Por numri i tyre mund të shtohe...