Tag: Rooney

Lamtumirë Mançester, Runej kthehet në shtëpi

2:33 pm 09 Jul 2017

Uejn Runej është kthyer tek Evertoni, ku është prezantuar zyrtarisht sot. Bëhet fjalë për një kthim në shtëpi për sulmuesin 31-vjeçar, i cili është rritur tek Evertoni dhe në vitin 2004 u transferua tek Mançester Junajtid. 🔵 | @WayneRooney: "I’m coming back because I feel the Club can move forward & be successful." Read: https...

Junajtid ia ofron Runejn falas Evertonit

2:16 pm 06 Jul 2017

Romelu Lukaku është rrugës për te Mançester Junajtid, pasi “Djajtë e Kuq” kanë gjetur marrëveshjen me Evertonin për 85 milionë euro, por ndos...

“Runej e mbylli me Mançesterin, Junajtid me fat në Europë”

1:24 pm 21 Apr 2017

Uejn Runej nuk luajti asnjë minutë nga 120 të tilla që luajti dje Mançester Junajtid në Europa League, kundër Anderlehtit, çka sipas Roi Kin isht...

Junajtid, gati të paguajë Runejn që të largohet

12:37 pm 03 Mar 2017

Uejn Runej nuk është më i nevojshëm te Mançester Junajtid dhe klubi anglez tashmë e ka vendosur: sulmuesi duhet të largohet me çdo kusht,...

Runej kërkon falje, por Klop i del në mbrojtje

4:39 pm 17 Nov 2016

Uejn Runej është njeriu i ditës në Angli, por jo për mirë. Kapiteni i Anglisë është në telashe, pas publikimit të një lajmi dhe fo...

Runi i dehur kërkon falje

10:27 pm 16 Nov 2016

Në fotot e publikuara nga e përditshmja angleze  “The Sun” ku sulmuesi Uejn Runi e kishte tepruar me pijen, nuk kanë kaluar pa shumë te...

Derbi i Runejt, pa fitues

9:37 pm 03 Aug 2016

Sot në mbrëmje u luajt në “Old Trafford” një miqësore mes Mançester Junajtid e Evertonit, një sfidë e organizuar nga Uejn Runej, për...

E pabesueshme, edhe Runej vjedh

12:33 pm 21 Mar 2016

Uejn Runej paguhet 300 mijë paund në javë: e bëni dot llogari se ç’mund të bëhet me atë shifër brenda një jave? Megjitha...

Runej “vjedh” Liverpulin

4:11 pm 17 Jan 2016

Supersfida e fundjavës në Premier Ligën angleze, mes Liverpulit e Mançester Junajtid, ka parë fitues miqtë, me rezultatin 1-0 falë një goli t...

Runej dhe shumë mërzi

8:12 pm 09 Jan 2016

U desh një penallti e shënuar nga Uejn Runej në shtesë, që Mançester Junajtid të fitonte 1-0 ndaj Shefild Junajtid në turin e tre...

Runej, gol për historinë

7:32 pm 02 Jan 2016

Një gol në minutën e 77-të të ndeshjes kundër Suonsit, në ndeshjen e parë të vitit 2016, ishte me të vërtetë i veçantë dhe i...