Tag: Romelu Lukaku

Junajtid e nis mbarë sezonin, shkëlqen Lukaku

6:55 pm 13 Aug 2017

Mançester Junajtid e ka nisur mjaft mbarë sezonin e ri pasi ka mundur me rezultatin e thellë 4-0 Uest Hemin. Serinë e golave e ka hapur blerja me e shtrenjtë e kësaj verë për djajtë e kuq, Romelu Lukaku i cili ka shënuar një dopietë dhe e ka nisur mjaft mbarë eksper...

Morata drejt zyrtarizimit, Lukaku në horizont

12:54 pm 02 Jul 2017

Mançester Junajtid tashmë është shumë afër realizimit të blerjes së Moratës nga Reali i Madridit. Pas largimit zyrtar të Ibrahimoviç, Junajtid duket se nu...

Lukaku nën shënjestrën e Milanit

5:23 pm 20 Apr 2017

Ardhja e pronarëve të rinj kinezë te Milani, ka bërë që tifozët të ëndërrojnë për rikthimin e në majat e futbollit b...

Çelsi kërkon të rikthejë Lukakun

6:19 pm 27 Mar 2017

Gabimet e Çelsit në amdinistrimin e lojtarëve të saj, duke bërë gafa dhe gabime të pafalshme. Një prej tyre ishte Nemanja Matiç që u shit...