Tag: Renaldo Kalari

“Përforcime” te Partizani, Kalari në dyshim

9:20 am 21 Nov 2017

Partizani mposhti Kukësin dje dhe buzëqeshja është rikthyer në kampin e kuq, ndërkohë që ndeshja e radhës për ta luhet të hënën dhe përballë do të kenë skuadrën e Skënderbeut. Trajneri Sulejman Starova pas fitores në Kukës u shpreh se ka ekip të fortë, por u mungojnë ...

“Garda e vjetër”, Juliano i kthen në fushë

10:28 am 13 Sep 2017

Partizani përballet sot me Naftëtarin në Kupë, ndërkohë që mbetet për t’u parë formacioni që do të zbresë në fushën e stadiu...

Kalari: Nuk e ndjej më derbin si “ish”, rëndësi kanë vetëm pikët

7:16 pm 25 Apr 2017

Renaldo Kalari është një nga lojtarët me më shumë derbi të kryeqytetit mbi supe duke e njohur mjaft mirë specifikën e një ndeshje të...

Kalari “thumbon” për derbin

10:35 am 22 Feb 2017

Pas fitores në derbi, mbrojtësi i majtë Renaldo Kalari, në një prononcim të dhënë për mediat, ka folur për tre pikët e ma...

Kthehet Kalari, Partizani i plotë para derbit

6:15 pm 14 Feb 2017

Skuadra Partizanit ka zhvilluar ditën e sotme seancën e radhës në javën e derbit me Tiranës. Në stërvitjen që u zhvi...

Kalari me probleme, Fili sqaron largimin

9:14 am 11 Feb 2017

Renaldo Kalari la fushën i dëmtuar në ndeshjen e djeshme me Teutën, por ende nuk dihet gjendja e tij, edhe pse mendo...

Kalari ka një mesazh për tifozët

11:47 am 16 Sep 2016

Renaldo Kalari ka dalë sot në konferencë për shtyp për të folur para ndeshjes me Teutën, teksa i është përgigjur pyetjeve të gazetarëve për mungesën e golit, situtën me ...

Italianit i bie të fikët, dy të diferencuar

6:29 am 22 Aug 2016

Në seancën e djeshmne stërvitore te Partizanit ka patur një moment paniku, pasi përgatitësit atletik Korado Sakone i ka rënë të fikët. Një luhatje tensioni e ka s...

UEFA pezullon Kalarin

12:26 pm 11 Aug 2016

Partizani po përgatitet për ndeshjen me Krasnodar, përballje shumë e vështirë, pasi kemi të bëjmë me një rival shumë cilësor. Por ajo që shqetëson tjetër trajnerin ...

Mici te Partizani, ja skenari

9:16 am 02 Aug 2016

Gledi Mici pretendon të jetë lojtar i lirë, por në Kukës janë shprehur se ka edhe një vit kontratë. Kjo çështje mund të zgjidhet në Dhomën e Zgjidhjes së Konfl...

Plas te Partizani, gjoba për dy lojtarë

7:12 am 31 Jul 2016

Kartoni i kuq i marrë ndaj Salcburg i ka kushtuar mbrojtësit të majtë Renaldo Kalari, i cili është gjobituar nga klubi. Sipas “Sport Ekspres”, Kalari është gj...